reklamı kapat

Bitcoin Yeni Bir Ralliye Hazırlanıyor Olabilir Mi?

Grafiklere bakıldığı zaman Bitcoin bir altın haç çiziyor ve analistlere göre bu grafikler artış sinyalleri veriyor...
08:00
18 Şubat 2020

Geçtiğimiz birkaç gün Bitcoin (BTC) için hareketli geçti. Lider kripto para birimi 10.500 dolardan 9.500 dolara kadar düştü. 9.500 dolar seviyesinde ise dikkate değer bir destek buldu. 9.500 sınırındaki destek sayesinde Bitcoin 9.700 dolar seviyesinde bir konsolidasyon sürecine girdi. Gündemde ise bu konsolidasyon sürecinin bir başka rallinin fitilini ateşleyip ateşleyemeyeceği var….

Bitcoin Hacim Düşüşü ve Konsolidasyon

Analistler Bitcoin’in günümüzdeki çizdiği grafikleri 2015 yılında 300 dolar sınırındayken çizilen ve geçtiğimiz sene 14.000 dolar seviyesinin görüldüğü zaman çizilen grafiklere benzetiyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada lider kripto para birimi 9.748 dolar seviyesinde işlem görüyordu ve bu da hafta sonu görülen 10.500 dolar seviyesinde ciddi bir satış yaşandığını gösteriyor. Bununla beraber 9.500 dolar seviyesi Bitcoin için güçlü bir destek noktası gibi görünüyor. Çünkü BTC yakın zamanda bu noktaya indikten sonra güçlü bir ivme kazandı ve fiyat artışa geçti.

Bununla beraber her ne kadar bazı analistler fiyatın 10.000 doların altına inmesini daha yüksek seviyelerin görüleceği olarak yorumlasa da tecrübeli analist Big Cheds konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda bunun yanlış bir yaklaşım olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin Boğa Sinyalleri Güçleniyor

Analistlere göre yatırımcılar yakın vadede Bitcoin’in 2015 ve 2019’da görülen büyük boğa koşularından önce oluşan ve oldukça yüksek seviyelerin yaşanmasını sağlayan altın haç formasyonunun şu anda da oluştuğunu es geçmemeli.

Twitter’ın kıdemli yatırımcılarından CryptoBull, bu teknik oluşumdan bahsetti ve Bitcoin’in  yukarı doğru büyük bir momentum görmek üzere olabileceği anlamına gelebileceğini ifade etti. Yatırımcı tweet’inde şu ifadeleri kullandı:

Bayanlar ve Baylar. Altın haçı sunmama izin verin! Bu son kez 24 Nisan 2019’da 5.400 dolar sınırında ve bundan önce de 28 Ekim 2015’de 300 dolar sınırında gerçekleşti.

Önümüzdeki birkaç gün ve haftanın yatırımcılara, bu boğa haçının parabolik bir yükseliş eğilimi yaratmak için gerçekten yeterli olup olmayacağı konusunda fikir vermesi bekleniyor.  Bununla beraber CME’nin yeniden Bitcoin işlemlerinin başlatmasının da fiyat üzerinde etkili olabileceği ifade ediliyor. Dolayısıyla iki gelişme birleştiğinde analistler boğa koşusu sinyallerinin güçlendiğini ifade ediyor.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.