X

Bitcoin, Netflix Hisselerinden Daha Popüler

Ortaya çıkan son verilere göre Bitcoin yatırım fonları Y kuşağında Netflix’ten daha çok tercih ediliyor.
13:00
6 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Aracı kurum devi Charles Schwab’ın yakın tarihli bir raporuna göre milenyum kuşağı (Y kuşağı) portföylerinde Netflix gibi popüler bir kurumun hisselerini bulundurmaktansa Bitcoin tabanlı hisseleri bulundurmayı tercih ediyor…

Y Kuşağı Portföy Tercihleri

The Block’un haberine göre Çarşamba günü yayınlanan raporda, milenyum kuşağının yani şu anda 25-39 yaş aralığında olan bireylerin Grayscale’s Bitcoin Trust (GBTC) yatırım ürününde Netflix hisse senedine oranla %1,84’den daha fazla yatırımı bulunuyor. Her üç ayda bir bu raporu yayınlayan Schwab, şu anda Schwab Kişisel Seçim Emekli Hesaplarında 5.000 ile 10 milyon dolar arasında bakiye bulunan yaklaşık 142.000 emeklilik planı katılımcısından veri topluyor.

Bunun yanında yapılan açıklamalar Grayscale’s Bitcoin Trust’ın, Warren Buffett’in holdingi olan Berkshire Hathaway, Walt Disney, Microsof ve Alibaba hisse senetlerinden daha popüler olduğu da belirtiliyor.

Grayscale’s Bitcoin Trust

Digital Currency Group’a ait olan Grayscale, 2013 yılında akredite yatırımcılara özel bir seçenek olarak GBTC’yi başlattı ve ve 2015’te halka açık hisseler sunmak için Finans Sektörü Düzenleme Kurumu’ndan (FINRA) onay aldı.

Öte yandan GBTC, Eylül ayında sona eren 12 ay boyunca toplamda 304.4 milyon dolar toplam giriş yapılan en başarılı kripto para birimi yatırım ürünü olarak da karşımıza çıkıyor. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık

Bunların yanında şu anda 40-45 yaş arasında olan X kuşağı ve 55-75 yaş arasında olan baby boomers kuşağı için GBTC ilk on yatırım tercihi arasında yer almıyor. Schwab’ın raporuna göre her iki neslin de en büyük üç hisse tercihi Apple, Amazon ve Berkshire Hathaway hisse senetleri olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar