Bitcoin madencilik şirketi: Alchip

09:52
24 Ekim 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin madenciliğinde kullanılan ASIC cihazlar için çip tasarımı yapan Alchip Technologies şirketi, 28 Ekim 2014 tarihinde Tayvan borsasına girecek. Bu bağlamda Alchip, sektörde yer alan ve şirkete ivme kazandırabilecek kurumsal veya bireysel yatırımcılar için arz edilecek.

Alchip devre tasarımı entegrasyonu ve CMOS (complementary metal-oxide semiconductor) konularında dünyanın en önde gelen kuruluşlarından biri konumunda bulunuyor.

Geçtiğimiz on yıl içerisinde Acer ve Cisco gibi büyük teknoloji şirketlerinden çok sayıda yatırım alan firma özellikle dünyanın en büyük çip üreticilerinden Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) tarafından %20’lik yatırımla destekleniyor.

Yayınlanan verilere göre ise, şirketin piyasa değeri son 12 ayda ikiye katlandı ve Alchip şu anda 173 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ayrıca firma raporlarına göre, 2014 yılının yalnızca ilk üç çeyreğinde 113 milyon dolarlık gelir sağlandığı bildiriliyor.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar