X


Bitcoin Madencilik Konseyi Son Zamanlarda Akılları Karıştıran Soruları Yanıtladı

Bitcoin Madencilik Konseyi, son zamanlarda ortaya çıkan pek çok kafa karışıklığına ışık tutan açıklamalar yaptı.
15:25
11 Haziran 2021

Bitcoin Madencilik Konseyi (The Bitcoin Mining Council), lider kripto para birimi ile ilgili çevresel tartışmalar devam ederken Perşembe günü resmi bir açıklama yaptı. Kendisini, ağa ve temel ilkelerine bağlı Bitcoin madencilerinin gönüllü ve açık bir forumu olarak tanımlayan Bitcoin Madencilik Konseyi’nin görevi, şeffaflığı teşvik etmek, iyi uygulamaları desteklemek ve resmi web sitesine göre Bitcoin eğitimini teşvik etmek.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise 10 Haziran’da paylaştığı bir Twitter gönderisinde, Bitcoin Madencilik Konseyi’ne destek veren kuru üyelerden biri olarak tanınıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Elon Musk ve Bitcoin Madencilik Konseyi

Bitcoin Madencilik Konseyi’nin adı son zamanlarda Elon Musk ile yeniden önemli hale geldi ve Musk Mayıs ayı sonlarında bir Twitter paylaşımı ile çeşitli önerilerde bulundu. Ancak o dönemde Musk Konsey ile herhangi bir ilişkisi olmadığını dile getirdi. Konsey de yaptığı son açıklamalarda bu konuya özellikle değindi ve “Elon Musk’ın BMC’de rolü yok. Katılımının kapsamı, Bitcoin madenciliğini tartışmak için bir grup Kuzey Amerika şirketiyle yapılan bir eğitim çağrısına katılmaktı.” sözlerini kullanıyor.

Öte yandan Bitcoin Madencilik Konseyi’nin kurucuları arasında, MicroStrategy’nin yanı sıra yatırım yönetimi firması Galaxy Digital, Blockchain madencilik şirketi Argo, Blockchain teknoloji firması Hive ve Bitcoin madencilik şirketi Riot yer alıyor.

Tüm Dünyadaki Madencilere Çağrı

Kurucu üyeler, tüm işletme maliyetlerini karşılayacaklarını dile getirdi ve dünyanın her yerinden herhangi bir Bitcoin madencisini kendilerine katılmaya davet etti. Bir Bitcoin madencisinin katılım için şunları yapması gerekiyor:

Madencilik için enerji kullanımı konusundaki şeffaflığın önemli olduğuna inanıyor olmalı ve araştırma ve eğitim amaçları için enerji karışımlarını ve hash oranlarını gönüllü olarak paylaşmayı kabul etmeli.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre BMC, madencilik eğilimlerini analiz etmek, endüstri araştırmacılarıyla ortak olmak, eğitim amaçlı veri toplamak ve Kuzey Amerika BTC madencilik endüstrisindeki büyümeyi teşvik etmek için üç ayda bir toplantı yapacak.

Ayrıca grup, Bitcoin ağının kendisinden tamamen bağımsız olduğunu ve merkezsizliği bozma niyeti olmadığının altını çizdi.

Elektrik Kullanımı

Küresel madencilik operasyonlarının enerji tüketimi, Elon Musk’ın çevresel etkisine ilişkin yorumlarının ardından son zamanlarda ilgi odağı haline geldi. Konsey ise Bitcoin‘in enerji kullanımının bir hata değil, muazzam bir ağ güvenliği sağlayan özellik olduğuna inandığını ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar