X


Bitcoin Fiyatını 10.000 Dolar Üzerinde Tutacak 3 Faktör!

Bitcoin 10.000 dolar üzerinde kalabilecek mi?
09:00
10 Şubat 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) birim fiyatı 10.000 dolar üzerine çıktı ve burada tutunması birçok yatırımcının işine gelecektir. En son yaklaşık 5 ay önce 10.000 doların üzerine çıkan BTC, boğaların tekrar geldiğinin düşünülmesine de sebep oldu.

Buna rağmen dün 10.100 doların üzerine çıkan lider kripto para, daha sonra hafif bir düzeltme ile yeniden 10.100 dolar altına indi. Bu da birçok yatırımcıda 10.000 dolar altına doğru bir düşüş geleceği fikrini düşündürdü. Peki Bitcoin’in 10.000 dolar üzerinde kalması için gerekli faktörler neler?

Bitcoin 10.000 Dolar Üzerinde Tutunabilecek Mi?

BTC’yi bu seviyenin üzerinde tutabilecek en olası gelişme kurumsal yatırımcılar. CME ve Bakkt ile piyasaya giriş yapan kurumsal yatırımcı parasının artması ve BTC’nin ticari hacminin yükselmeye devam etmesi gerekiyor. Bu en çok dayanma gücü getirecek etken olarak biliniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İkinci bir yardımcı faktör ise Bitcoin‘in altyapısının gelişmeye devam etmesi olacaktır. Lightning Network gibi destek protokollerinin geliştirilmesi ve kullanımlarının artması, bireysel yatırımcının da günlük hayatta BTC tercih etmesine yol açıp hacmi daha da arttırabilir.

Bitcoin’in İtibari Para Kapıları Arttırılmalı

Sonuncu önemli faktör ise Bitcoin’in itibari para kapılarının arttırılması olacaktır. Bunu sadece kripto para borsaları olarak düşünmemek gerekiyor. Yatırımcıların kolaylıkla BTC alıp satabilecekleri kripto para ATM’leri, ve buna benzer kullanışlı çözümler, BTC’nin 10.000 dolar üstündeki serüvenini daha da uzatabilir. Bitcoin dün Çin içerisinde en çok konuşulan dördüncü konu oldu ve bunlarla beraber belki birinciliğe bile yükselebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI