X


Bitcoin Düşerken Bakkt Rekora Doymuyor!

Bakkt yeni bir Bitcoin (BTC) hacim rekoru kırdı!
21:00
23 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz iki gün içerisinde değerinin yüzde 10’dan fazla bir kısmını kaybederek kripto para piyasasını toplu bir düşüşe sürükledi.

Bitcoin’in 7.000 dolar altına inmesi ve 2019 yılının başlarındaki seviyesine gerilemesine rağmen, fiziki teminatlı Bitcoin vadeli işlem platformu Bakkt bir rekor daha kırdı. Bakkt’ın üst kurumu Intercontinental Exchange‘in (ICE) sunduğu verilere göre, Bakkt 22 Kasım tarihinde 2728 adet Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi ile 20,3 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı.

Bu hacim CME’nin Bitcoin vadelileri ile kıyaslandığında yine düşük gibi gözükse de, Bakkt’ın bir önceki gününe göre yaklaşık yüzde 66 artış anlamına gelmekte. Bir önceki rekorunu 8 Kasım tarihinde kıran Bakkt, yeni rekoru ile beraber yüzde 30 artış da yaşamış oldu.

Bakkt daily volume & open interest chart

Bitcoin Hareketi Bakkt’a Yarıyor

Bakkt ilginç bir şekilde geçtiğimiz rekor tarihi olan 8 Kasım’da da Bitcoin’in kötü performans sergilediği bir anda yüksek hacim elde etmişti. Piyasaya girdiği haftada beklentilerin çok altında kalan ve birçok kripto para yatırımcısı tarafından eleştirilen Bitcoin, inanılmaz bir artış yaşadı ve performansını her hafta arttırmayı başardı.

Bakkt buna ek olarak hizmet genişletmeye gideceğini belirtmiş ve bundan 1 gün önce yeni duyuru yayınlamıştı. Nakit ödemeli aylık Bitcoin vadeli işlem sözleşmesini resmen hizmete sokan Bakkt, yakında yeni bir rekor haberi ile gündeme gelebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar