Bitcoin Çok Can Yakacak! Dip Avcısı Analistten Korkutan Uyarı!

Dip avcısı olarak bilinen kripto para analisti DonAlt, Bitcoin (BTC) yatırımcılarını uyardı.
14:23
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

2022’nin Kasım ayında Bitcoin‘in (BTC) dibe vuracağını öncesinde haber veren kripto para analisti DonAlt, en büyük kripto paranın 23 bin doların altında işlem görmesiyle son görüşlerini paylaştı.

Bitcoin’de Kritik Seviyeyi İşaretledi

Kripto para analisti DonAlt, Weekly Open bültenin yeni sayısında BTC‘nin şu anda tüm zaman dilimlerinde güçlü bir dirençle karşı karşıya olduğunu söyledi. Analist Bitcoin’in 23 bin dolar civarındaki dirence saygı gösterdiğini ve yükseliş yapısının bozulmadan kaldığına inanıyor. Bununla birlikte, Bitcoin boğaları için zamanın akıp gittiği konusunda uyararak şunları söyledi:

Hala sahip olduğumuz bir şey var ki o da şu ana kadar yeni bir dip yapmamış olmamız ve daha yüksek bir tepe yapmış olmamız. Ancak yine de 23 bin doların üzerine çıkmamız gerekiyor. Aksi takdirde durum bana oldukça kötü görünüyor.

“20 Bin Dolara Olacak Bir Düşüş Çok Can Yakar”

DonAlt, Bitcoin boğalarının kısa vadede 23 bin doları yeniden ele geçirememesi durumunda fiyatın 20 bin dolara kadar düşmesinin ihtimal dahilinde olduğuna inanıyor. Ancak analist, bu seviyeye doğru bir düşüşün Bitcoin’in 2023’ün başında giriştiği yükselişin sonuna işaret ettiği anlamına gelmediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

Benim için hala 20 bin dolar geri çekilsek bile bu piyasanın yükselmek isteyen bir piyasa olduğunu düşünüyorum. Bu benim için sadece bir ya da iki aylık bir geri çekilme gibi. Ama 20 bin doların gelmesi çok insanı incitir. O kadar da uzak değil. Sadece yüzde 10’luk bir düşüş. Bunun geçici bir geri çekilme olduğunu düşünüyorum.

Kripto veri platformu CoinMarketCap’in sağladığı veriler en büyük kripto para Bitcoin’in bu yazının hazırlandığı sırada gün içinde kaydettiği yüzde 0,09 düşüşle 22 bin 381 dolardan el değiştirdiğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar