X


Bitcoin, Çin’in En Çok Konuşulanları Arasına Girdi!

Bitcoin, Çin'in sosyal medya devi Weibo'da en çok konuşulan dördüncü konu oldu.
18:00
9 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) uzun bir süreden beri ilk defa yeniden 10.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin‘in yönünü yeniden yükselişe çevirmesi birçok analistin de yükseliş odaklı tahminlerini sıralamasına sebep oldu.

Bitcoin, Weibo’da En Çok Konuşulan 4. Konu!

BTC, 10.000 dolara çıkarak sadece analistleri değil, aynı zamanda ana akım kitleleri de harekete geçirdi ve adından söz ettirmeyi başardı. HashKey‘in pazarlama yöneticisi olan ve Twitter’da Molly olarak bilinen kullanıcının aktardığı bilgilere göre, Bitcoin’in 10.000 dolara yükselmesi Çin’in en büyük sosyal medya platformlarından Weibo üzerinde en çok konuşulan dördüncü konu oldu.

Çin’in sahip olduğu nüfus ve sermaye göz önüne alınırsa, kesinlikle bunun BTC’nin tanınması açısından büyük bir gelişme olduğu söylenebilir. Çin daha önce de bu tip olumlu gelişmeler sonrası Bitcoin fiyatını ciddi bir şekilde yükseltmesiyle biliniyor. Özellikle 2019 yılında Çin Başkanı Xi Jinping‘in blockchain hakkındaki açıklamaları, Çin piyasalarında yankılanmıştı.

Çin piyasası o tarihlerde yapılan alımla BTC’ye 2019’un rekorunu kırdırdı. Belki Weibo üzerindeki bu gelişme de BTC’nin yeni rekorlar kırmasına sebep olabilir.

Bitcoin daha önce Twitter üzerinde gündemde en çok konuşulanlar arasında yerini aldığında da hafif çaplı bir yükseliş yaşamıştı. BTC’nin önümüzdeki saatlerde neler yapacağı ise merak ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar