Bitcoin’de Bu Uyarıyı Gözden Kaçırmayın! Büyük Sürprizler Olabilir!

2021'in Mayıs ayında yaşanan piyasa çöküşünü öncesinden haber vermesiyle ün kazanan kripto para analisti Dave the Wave, Bitcoin'in (BTC) artık dibe vurduğunu ve bir rallinin fitilinin ateşlenmek üzere olduğunu bildirdi.
11:42
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

2021’in Mayıs ayında yaşanan piyasa çöküşünü öncesinden haber vermesiyle ün kazanan kripto para analisti Dave the Wave, Bitcoin‘in (BTC) artık dibe vurduğunu ve bir rallinin fitilinin ateşlenmek üzere olduğuna inandığını söyleyerek yatırımcıları uyardı.

“Bitcoin, Aralık Ayında Dibe Vurdu”

Anonim kripto para analisti ve trader’ı Dave the Wave, 135 binden fazla Twitter takipçisine önemli bir göstergenin Bitcoin’in 2022’nin Aralık ayında dibe vurduğunu gösterdiğini söyledi. Analistin geri dönüşleri saptamayı amaçlayan aylık hareketli ortalama yakınsama sapmasına (MACD) baktığı görülüyor. MACD’nin Bitcoin’in 2019’un Nisan ayında başlayan volatiliteye benzer büyük bir ralli için zemin hazırladığını gösteriyor. Ayrıca, yatırımcıların momentumdaki değişiklikleri ve potansiyel fiyat dönüşlerini tespit etmek için kullandıkları BTC’nin aylık histogramına da dikkat çeken Dave the Wave şunları söyledi:

MACD göstergesi, histogramla birlikte dibin birkaç ay önce (Aralık ayında) olduğunu gösteriyor.

Dave the Wave, Bitcoin’in 16 bin 400 dolar civarında işlem gördüğü Aralık ayında bir fiyat çöküşü konusunda panik yapmaya gerek olmadığının altını çizerek “Şimdi panik yapma zamanı değil ve iyi risk almış olanlar ne olursa olsun asla panik yapmamalı.” ifadelerini kullanmıştı.

Analist, MACD göstergesinin Bitcoin‘in büyük bir yükselişten önce 2019’un Nisan ayında olduğu gibi benzer bir model oluşturduğunu gösterdiğine dikkat çekti:

Garantisi yok ama BTC‘nin uzun vadeli göstergesindeki olasılıkların oldukça iyi olması gerektiğini söylemek zorundasınız. Dikey çizgiler, momentum ölçen histogramda benzer daralmayı gösteriyor.

“Fiyat Fırsat Bölgesinde”

Dave the Wave ayrıca Bitcoin fiyatının haftalık Gauss kanalına doğru ilerlediğini ve bunun en büyük kripto parayı satın almak için iyi bir zaman olduğunu işaret ettiğini de ekledi. Gauss kanalları, fiyattaki geri dönüşleri saptamak için kullanılabilecek momentum göstergeleridir:

Haftalık grafikte BTC fiyatı Gauss’a doğru geliyor. Makro düzeltmede yüzde 23’lük geri çekilme, haftalık MACD’de benzer durumun söz konusu olması fiyatın fırsat bölgesinde olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar