reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Önemli Bir Sinyal Verdi: Ekim Ayı Yeşil Mi Geçecek?

Bitcoin fiyatı yeniden toparlayabilecek mi?
18:13
2 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kısa sürede bir değil tam olarak üç tane kötü haber ile karşı karşıya kaldı. BitMEX kripto para borsasına açılan dava, borsanın kurucusunun tutuklanması ve son olarak ABD Başkanı Donald Trump’ın Koronavirüs testinin pozitif çıkması, kesinlikle Bitcoin için hiç hoş olmayan sonuçlar doğurdu.

Bundan birkaç gün önce 11.000 doları zorlayan BTC fiyatı bir anda 10.300 dolara kadar düştü. Ancak yine de BTC’nin hala 10.000 doların üstünde yer aldığı ve yükseliş şansına sahip olduğu biliniyor. Kripto para analistleri ise Bitcoin grafiğinde önemli ve yükseliş vaat eden bir sinyal görüldüğünü vurgulamaya başladı.

Bitcoin Ekim Ayında Yükseliş Yakalayabilir

Önde gelen kripto para analisti Josh Rager, Bitcoin’in aylık kapanışının Eylül ayı için olumlu sinyal verdiğini ve bunun %15’lik bir düşüş yaşanan aya göre oldukça iyimser olduğunu vurguladı. Rager, kişisel olarak Ekim ayında piyasanın hareketleneceğini ve yeşilleneceğini düşündüğünü vurguladı.

Aslında Rager bu konuda tek değil. Başka bir tanınan kripto para analisti DonAlt da Ekim ayında Bitcoin için yükseliş beklediğini net bir şekilde ifade etmişti. BitMEX olayının şoku atlatılırsa BTC gerçekten de olumlu bir Ekim performansı sergileyebilir.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.