reklamı kapat

Bitcoin (BTC) İçin Ufukta 30.000 Dolar Göründü!

Bitcoin (BTC) bu analiste göre 30.000 doları bulabilir.
11:00
3 Şubat 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün akşam 9.600 dolar seviyelerine kadar çıksa da, Asya saatlerini başlaması ile piyasada genel bir düşüş görüldü. Asya hisse senetleri piyasasındaki %8 düşüş BTC için de 9.300 dolara gerileme olarak kendisini hissettirdi. Bitcoin bu yıl ilk ayda bile %25 üzerinde yükseliş elde etse de yatırımcıların hedefi daha büyük olarak biliniyor.

Bitcoin’in Hedefi 30.000 Dolar Mı?

Önde gelen kripto para analistlerinden birisi olan Anondran da, Bitcoin için ufukta 30.000 doların görüldüğünü belirti. Anondran, Golden Cross olarak bilinen Altın Kesişim‘in Bitcoin grafiklerinde görüldüğünü belirtti. Bu görüntü aslında 2019 yılının Nisan ayından beri ilk defa elde edildi ve Anondran’ın yükseliş sinyali vermesinin temel sebebi de bu.

Hatırlanacağı üzere Bitcoin 2019 yılının Nisan ayında inanılmaz bir ralli yakalayıp 14.000 dolara kadar yükselmişti. Altın Kesişim’in yine benzer bir etkiye sahip olması ünlü analiste göre Bitcoin fiyatını 30.000 dolara kadar çıkartabilir. Tabii ki bu yükseliş hiçbir şekilde kesin gözüyle yorumlanmamalı ve sektörde ani düşüşler de yaşanabilir.

En alttaki tweet içerisinde BTC’nin 2019 yılındaki yükselişinin başladığı yeri ve altın kesişim noktasını işaretleyen analist, bunun için oldukça heyecanlı olduğunu ifade etti.

Bitcoin’in önümüzdeki günlerde yükseliş yaşayacağına dair tahmin yapan tek analist Anondran değil. İlgili tahmin haberini buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun