X

Bitcoin (BTC) İçin Uçuk Tahmin: Peki Bu Seviye Görülebilir mi?

Winklevoss ikizlerinin Bitcoin tahmini belli oldu.
10:22
1 Aralık 2020

Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler Pazartesi günü yaptıkları açıklamada lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 10 yıl gibi bir sürede 500.000 dolarlık seviyeyi görebileceğini vurguladı. İkizlerin bu yükselişe sebep gösterdikleri gelişme ise BTC’nin altın yatırımının yerini alması olarak biliniyor.

Bitcoin Fiyatı İçin 10 Yıllık Tahmin

Bitcoin fiyatı 2020 yılında tüm zamanların rekorunu kırarak beklentileri bir nebze de olsa karşıladı. Birçok yatırımcı blok ödülü yarılanmasının yaşanmasından sonra BTC fiyatının hareketleneceğini tahmin ediyordu ve Mayıs ayındaki gelişme tam anlamıyla Kasım ayında etkisini gösterdi. Cameron Winklevoss da hem buna hem de BTC’nin yatırım olarak altın almaktan çok daha kullanışlı ve kazançlı olduğuna vurgu yaparak, 500.000 dolar hedefini ifade etti.

btc

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Winklevoss, 19.000 dolar seviyesinden 25 katlık bir yükseliş yaşanabileceğini açıkladı. Ünlü isme göre bunun arkasında yatan sebepler ise Bitcoin‘in hem değer koruma aracı ve enflasyona karşı bir sigorta, hem de istenildiği gibi alınıp satılabilen likit bir varlık olması şeklinde ön plana çıkıyor. Bitcoin ile hem bir kahve alınabileceğini hem de altın gibi uzun vadeli yatırım yapılacağını belirten Winklevoss, bunun başka hiçbir varlıkta olmayan bir özellik olduğunu vurguladı.

“Bitcoin Artık Yeni Nesil Altın”

Tyler Winklevoss ise CNBC’ye yaptığı açıklamasında Bitcoin‘in artık yeni neslin altın yatırımı haline geldiğini, bunun yakında altın fiyatını geçeceğini düşündüğünü belirtti. Altın şu an için 9 trilyon dolarlık bir toplam piyasa değerine sahip ve Bitcoin’in bunu geçmesi Winklevoss kardeşlere göre 500.000 dolarlık piyasa değerine işaret ediyor.

Bitcoin 1.000 dolar seviyelerindeyken de benzer tahminlerde bulunduklarını ve BTC’nin gerçekten 20 kat arttığını ifade eden Winklevoss’lar, 100.000 doların ise kritik eşik olduğunu düşünüyorlar. BTC’nin 6 haneli seviyelere çıkması, ikizlere göre yeni bir FOMO ve devasa yatırım fırsatı sunabilir.

10 Yıl, BTC Fiyatında Dalgalanmalar Yaratabilir

Tabii ki Bitcoin’in 10 yıllık sürede çok volatil günler geçirebileceği biliniyor. 2020 yılında rekor kıran BTC, bunun öncesinde ise 3.000 dolara kadar düşmüş ve birçok kişiyi “BTC’nin sonunun geldiğine” inandırmıştı. Ancak Bitcoin en çok korkulan anlarda tutunup yükselişe geçerek Koronavirüs krizi gibi durumlarda bile güvenilir bir varlık olduğunu ispatladı.

BTC/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 19.500 dolardan işlem görüyor ve yeni bir yükselişe hazırlandığı izlenimini veriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar