X


Bitcoin (BTC) Geleceği ve Tahminleri: Tarihsel Olarak BTC’de Kaydedilen Ralliler

ADVFN CEO'su Clem Chambers'a göre Bitcoin dip seviye hareketini tamamlamadı.
09:36
3 Temmuz 2021

Lider kripto para Bitcoin (BTC), spekülasyonlar ve beklentiler denizinde yön tayin etmeye çalışıyor. ADVFN CEO’su Clem Chambers’a göre Bitcoin dip seviye hareketini tamamlamadı.

Bitcoin Yorumları

ADVFN CEO’su Clem Chambers, lider kripto paranın yakında 10.000 dolara kadar geri çekilebileceğini aktardı. Chambers beklentisini şöyle açıkladı: “Muhtemelen çok yakında Bitcoin’in 20.000 doların altına düşeceğine inanıyorum. Daha sonrasında 10.000 dolar civarında bir dip öngörüyorum. Bence 12.000 dolar ila 13.000 dolar arası piyasa için harika bir dip hareketi olur.”

Deneyimli yönetici, bu dönemi “kripto kış” olarak adlandırdı ve fiyatın tekrar yüksek seviyelere ulaşmadan 2-3 yıl içerisinde daha da kötüleşeceğini ve durgunlaşacağını belirtti. Rekt Capital, bu döngüyü geçtiğimiz yıl tahmin ederek dört aşamaya indirgemişti. Bu aşamada BTC yeni ATH’lere ulaştığında ve yatırımcı duyarlılığı yüksek olduğundan fiyat zirve yapar. Bunu genellikle satış baskısı arttıkça biz düzeltme izler. Lider kripto para dip seviyeye yaklaştıkça yatırım fırsatı yaratır. Uzman analiste göre, ödül beklentisi büyük ölçüde arttığından, bu dönemler inanılmaz bir finansal fırsatın zamanıdır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Chambers, Bitcoin fiyat hareketlerinin son on yıldaki modelini aktardı ve şunları kaydetti: “Roket gibi çıkıyor ve sert çakılıyor. Bir roket gibi her yükseldiğinde fiyatını ikiye katlıyor ve düştüğünde de dip seviyesini görüyor.”

Bitcoin’in Tarihsel Olarak Kaydettiği Boğa Koşuları

Tarihsel olarak Bitcoin yarılanması BTC piyasasında katlanarak büyümeye neden oldu. İlk yarılanma 2012’de gerçekleşti ve ardından lider kripto para 11 dolardan %3400’lük bir artışla 2013’ün sonunda  1.150 dolara tırmandı. 2013 zirvesinin ardından BTC, %80’lik bir düşüş izledi. Benzer şekilde 2016’da gerçekleşen ikinci yarılanmada inanılmaz bir boğa koşusu izleyerek BTC fiyatı 650 dolardan Aralık 2017 sonunda 19.600 dolara yükseldi. Mayıs 2020 yarılanmasından sonra, Bitcoin fiyatı bu yıl nisan ayında 64.000 dolarlık yeni bir ATH kaydetti.

Birçok insan, son düzeltmelerin Çin’in neden olduğu FUD ile birlikte Elon Musk’ın tweet’lerinden kaynaklandığına inanıyor. Ancak Chambers, piyasanın her hareketini bir kişiye yapıştırmanın doğru olmadığını aktardı. Kripto para piyasasındaki spekülasyonlardan bahseden deneyimli yönetici, yatırımcılara dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Chambers’ın planı, önümüzdeki birkaç yıl içinde dipten Bitcoin satın almak ve döngü olgunlaştığında 100.000 dolar fiyattan satış yapmak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar