Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Yorumları!

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple'da (XRP) uzman görüşü! Kripto para devlerinde beklenen yükseliş hareketi gelecek mi?
17:07
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Federal Rezerv’in (FED) raporlarının açıklanması kripto para piyasalarında nasıl bir etki uyandıracak? Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) yorumları!

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı 19 Aralık tarihinden bu yana yükselen bir destek çizgisiyle bir fiyat artışı yaşadı. Bu yükseliş hareketi boyunca BTC’nin 16.950 dolarlık dirençle karşılaşabileceği belirtiliyor. Ayrıca destek çizgisi ile belirtilen direnç alanı birleşirse yükseliş modeli olarak kabul edilen bir üçgen formasyonu oluşabilir.

BTC fiyatı başarılı bir şekilde belirtilen alanın üzerine çıkarsa, yükseliş hızlanıp 17.345 dolardan 0,5 Fib geri çekilme direncine sıçrayabilir. Öte yandan yükselen destek çizgisinin altında bir kırılma, Bitcoin fiyatını tekrar 16.000 dolara gerilemesine neden olabilir.

Ethereum (ETH)

Bitcoin’e benzer şekilde, Ethereum fiyatı 16 Aralık tarihinden bu yana arttı. Ancak hareket, düşüş eğilimi olarak kabul edilen yükselen bir paralel kanalın içinde seyir ediyor. Ayrıca Ethereum fiyatı, kanalın direnç çizgisi ve 4 Ocak’taki 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesi tarafından reddedilerek ardından 24 saat içerisinde azaldı. Sonuç olarak ETH’da kanalın destek hattına doğru aşağı yönlü bir hareketin meydana gelebileceği belirtiliyor. 1.275 dolarlık direnç alanından bir kırılma, trendin yükselişe geçtiği anlamına gelebilir. Öte yandan kanaldan bir ayrılış fiyatı tekrar 1.090 dolara çıkarabilir.

Ripple (XRP)

Ripple fiyatı 14 Haziran tarihinden bu yana yükselen bir destek çizgisinde artış yaşadı. Belirtilen çizgi şimdiye kadar birçok kez doğrulandığı söyleniyor. 23 Eylül tarihinden bu yana fiyat da alçalan bir direnç çizgisi izledi. Belirtilen direnç çizgisi yukarıda belirtilen destekle birleştirildiğinde, nötr bir model olarak kabul edilen simetrik üçgen formasyonu oluşturabilir.

Bununla birlikte XRP fiyatı mevcut simetrik üçgenden çıktığı veya düştüğü sürece eğilim hala nötr kabul edilebilir. Olası bir kırılma, trendin düşüş eğiliminde olduğu anlamına gelirken, bir kırılma bunun yerine yükseliş olduğu anlamına gelebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar