X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA), Binance Coin (BNB) Teknik Analizi – 27 Şubat 2021

BTC, ETH, XRP, ADA, BNB için teknik analiz verileri.
21:24
27 Şubat 2021

27 Şubat 2021 günü, kripto para piyasası büyüme trendine devam etti. Binance Coin (BNB)’nin %1 oranında düşmesi haricinde en büyük ilk 10 kripto para birimi grafikleri yeşile boyandı.

BTC/USD

Bitcoin, günlük grafikte %1,64 oranında arttı. Ancak bu artışa rağmen BTC haftalık grafikte %15 değer kaybı kaydetti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Günlük grafikte BTC, büyüme trendi için destek ve güç bulmuş olabilir. Dahası satış hacmi düşük kaldı. Bu bağlamda, ayıların enerjisi tükenmek üzere olabilir. Bu durumda Bitcoin önümüzdeki hafta 50,700 dolar seviyelerini görebilir.

Bitcoin (BTC) haberin yazıldığı sırada 46,918 dolardan işlem görüyor.

ETH/USD

Ethereum (ETH), günlük grafikte neredeyse hiç değişiklik yaşamazken günün en az kazananlarından biri oldu.

ETH, MA (hareketli ortalama)’nın altına sabitlendi. Bu durumda kısa vadede ayıların hakimiyeti söz konusu olabilir. Bu nedenle likidite düşük gösteriyor. Yükseliş devam etmeden önce ETH 1,250 dolar seviyesini deneyebilir.

Ethereum (ETH), haberin yazıldığı sırada 1482 dolardan işlem görüyor.

XRP/USD

XRP %2,71 artışla son zamanlarda büyük bir artış kaydedemedi.

Teknik açıdan bakıldığında, XRP 0,40 dolar seviyesinin üzerinde tutunursa yükseliş trendi başlayabilir. Alıcılar önümüzdeki günlerde bu seviyeyi stabilize edebilirse XRP 0,50 dolar seviyesini ulaşabilir.

Ripple (XRP), haberin yazıldığı sırada 0,44 dolardan işlem görüyor.

ADA/USD

Cardano (ADA), bugünün en çok kazandıran kripto para birimi oldu. Piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi unvanı alan ADA son 24 saat içerisinde %30 arttı.

Günlük grafikte, Cardano (ADA) RSI göstergesi aşırı alım gösteriyor. Bu nedenle, yükseliş trendine devam etmeden önce 1,23 dolar seviyesinden bir düzeltme gelebilir.

Cardano (ADA), haberin yazıldığı sırada 1,42 dolardan işlem görüyor.

BNB/USD

Binance Coin (BNB), listemizde kırmızı bölgede işlem gören tek kripto para birimi oldu.

BNB düşüşe rağmen kısa vadede büyüme trendine girebilir. Alım satım hacmi düşmeye devam ederken yeni zirveler beklemek yanlış olabilir. Ancak BNB 270 dolarlık seviyesine bir geri dönüş sağlayabilir.

Binance Coin (BNB), haber yazıldığı sırada 226 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar