X


Bitcoin (BTC) Bu Döngüyü Tekrar Ettirecek Mi? Yatırımcıları Yakından İlgilendiriyor!

Bitcoin (BTC) ne zaman yükselecek? Düşüş daha devam eder mi? Tüm cevaplar bu döngüde olabilir!
23:10
26 Kasım 2021

Kripto para piyasalarında geçmiş hareketleri analiz ederek döngüler tespit etmek bir kuruntudan fazlasıdır. Çoğu zaman oluşan döngüler kendini yıllar içinde birkaç kez tekrar edebiliyor. Bu durumda yapmamız gerekin Bitcoin’in son çeyrek döngülerini incelemektir. En başta da şükran günü döngüsü geliyor.

Bitcoin (BTC) Şükran Günleri Döngüsü

Birkaç gün önce CoinTürk üzerinden geçtiğimiz yılın aynı dönemine dair bazı tespitler yayınlamıştık. Bu tespitlerin arasında 26 Kasım Şükran Gününde fiyatın ani biçimde çökme ihtimali de bulunuyordu. Geçtiğimiz yıl BTC 24-27 Kasım tarihleri arasında %20 değer kaybı yaşadı. Elbette bu düşüş bir yerde durdu ve nihayet aylar süren yeni bir boğa sezonu başladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yukarıdaki grafikte 2020 ve 2021 yılının aynı dönemlerini görüyorsunuz. Grafik Kasım ayı sonuna kadar iki dönemde de birbirine yakın hareket etmiş. Soldaki 2020 yılı grafiğinde Aralık ayı itibariyle başlayan yükseliş dikkat çekiyor. Fiyat 16.000 dolar ile dip yapıyor ve sadece 1 ay içinde neredeyse %80 artıyor.

Bitcoin (BTC) 2021 Aralık Tahmini

Bitcoin eğer geçtiğimiz yılki bu döngüyü devam ettirecekse 2021 bitmeden 100.000 doların üzerinde bir fiyata ulaşması gerekecek. PlanB tarafından yapılan son açıklama bunu destekliyor. S2F modelinin Bitcoin fiyatına uygulanmasını sağlayan analist, Aralık ayı içinde 98.000 dolarlık hedefin gerçekleşmesini umuyor. Elbette bu durumda altcoin pazarında da %1000’i aşan token artışlarına şahit olacağız.

Teknik analizcilerin genel görüşü mevcut boğa yürüyüşünün henüz bitmediği yönündedir. Elbette Bitcoin yıllar boyu hep aynı döngüyü izledi, yatırımcıların en iştahlı dönemlerinde yönünü aşağı kırarken herkesin korktuğu dönemlerde yeni ralliler başlattı. İşte tam da bu yüzden kripto para piyasalarında 5-6 yıl zaman harcayan herkesin zengin olma lüksü yoktur.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar