reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Boğaları Bu Sefer Sert Kayaya Çarptı

Bitcoin fiyatındaki yükseliş bitti mi?
21:51
14 Ekim 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı gün içi volatiliteden çok sert etkilendi ve saniyeler içerisinde 150 dolar düşüş yaşasa da bunun devamında bir anda 250 dolar yükselişle olayı telafi etmeyi başardı. Bitcoin boğalarının gün içerisinde tam 3 kere önemli yükseliş ivmesi yakaladığı ancak direnç noktasını kıramayıp geri döndüğü görülüyor.

Bitcoin Fiyatı Bu Sefer Takıldı

Bitcoin aslında 5 gün öncesine kadar volatilite konusunda tam olarak dip seviyede bulunuyordu ve birçok analist bu durumun yeni bir yükseliş veya düşüş hareketi ile sonuçlanacağını vurgulamaktaydı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle yeniden 11.347 dolar seviyesine kadar çekilen BTC, analistlere söz konusu hareketin aşağı yönlü olacağını gösterdi.

Bitcoin teknik grafiğine bakıldığında direnç noktasının tam olarak 11.750 dolar seviyesinde yer aldığı görülüyor. Tam olarak 11.400 dolar ile 11.750 dolar bölgesi arasında alçalan üçgen formasyonu oluşmuş durumda ve bu sert düşüşlere öncülük edebilir. Bitcoin boğalarının sert kayaya yani 11.750 dolar direnç noktasına denk gelmeleri 5 gündür aralıksız devam eden yükselişi de bitirmiş oldu.

Trend hattında özellikle bu sabah sahte bir kırılma yaşansa da bunun etkisi uzun sürmedi. Peki Bitcoin‘in bundan sonraki gidişatı nasıl olacak? 11.750 dolar seviyesini test edip başarısız olan BTC fiyatı eğer 11.000 doların altına gerilerse yeni bir düşüş trendi başlar. Ancak 11.347 dolarda tutunduktan sonra yeniden 11.500 dolar üzerinde kapanış kesinlikle boğaların yola devam edeceğine işaret edecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.