Reklam

Bitcoin (BTC) Almak İçin Artık Çok Mu Geç?

Bitcoin fiyatında yükselişlerin yaşanmasının ve fiyatın artmasının ardından yatırımcılar BTC almak için geç kalıp kalmadıklarını sorguluyor. 
16:10
1 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz ay 66.998 dolar ile kendi rekorunu kırdı ve Ekim ayını yaklaşık olarak %40 artış ile kapattı. Bu sebeple aslında özellikle bireysel yatırımcılar fiyat çok yükseldiği için alım yapıp yapmamak konusunda arada kalıyor ve şu soruyu soruyor: “Bitcoin almak için çok mu geç?”

Bitcoin Almak İçin Çok Mu Geç?

Birçok uzman isim şu anda Bitcoin almak için çok geç olmadığını düşünüyor. Çünkü Bitcoin’in önünde çok uzun bir yolu var ve bu sebeple henüz hem fiyatların artması hem de uzun vadede benimsenmenin büyük oranda yükselmesi bekleniyor.

Bu noktada çoğu kişi Bitcoin için gel kalınacak zamanın tüm BTC’ler piyasaya sürüldükten sonra olacağını ifade ediyor. Dolayısıyla henüz 2140 yılına kadar zamanınız var gibi görünüyor. Bilindiği gibi BTC 21 milyon adet üretilecek ve 21 milyonuncu BTC’nin 2140 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Öte yandan bu durum, mevcut milyonerlerin yarısının bile tek bir BTC’ye sahip olması için yeterli Bitcoin olmadığı anlamına geliyor. Dolayısıyla bir noktada  bu milyonerlerin çoğu Bitcoin satın almak isteyecek. Ancak arz kıtlığı sebebiyle talep arttıkça BTC fiyatı uzun vadede yükselmeye devam edecek.

Ancak burada hatırlatmak gereken önemli bir nokta var: Yatırım yapmadan önce mutlaka herkesin kendi araştırmasını yapması ve risklere karşı bilinçlenmesi gerekiyor. dolayısıyla bu yazıyı bir yatırım tavsiyesi olarak değerlendirmemek gerekiyor.

Bitcoin Almak İyi Bir Fikir Mi?

Yukarıda bahsedilenler ışığında Bitcoin alımı yapmanın iyi bir fikir olduğunu dile getirebilirim. Ancak bu demek değildir ki evi arabayı satın, kredi çekin ve Bitcoin alın. Kaybetmekten korkmadığınız miktarlarda yapılacak yatırım uzun vadede güzel karlar elde etmenizi sağlayabilir.

Bunlara ek olarak elde edilen veriler Bitcoin’in son on yılda en iyi performans gösteren varlık olduğunu kanıtlıyor. Bitcoin’in işleyişinde bir değişiklik olmayacağı düşünüldüğünde de aslında BTC fiyatında uzun vadede artışlar yaşanmasının beklenmesi ilginç değil.

Tüm bunların yanında yatırımcıların FOMO’ya (kaybetme korkusuna) kapılmadan akıllıca alımlar yapmasının da faydalı olduğunu belirtmek gerekiyor. Fiyat tepedeyken alım yapmak, düzeltme geldiğinde panikle zararda satışların yapılmasına sebep olabiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar