X


Bitcoin (BTC) 47.000 Doları Zorluyor! Bu Seviye Yeniden Kırılacak mı?

Bitcoin 47 bin dolar için saldırıya hazırlanıyor. BTC fiyatı, 47.000 dolarlık direncin üstesinden gelebilecek mi?
18:42
14 Eylül 2021

Analistlere göre Bitcoin (BTC), azalan arz ve “bitmiş” ayıların mükemmel bir fırtınası arasında  47.000 dolarlık kritik dirence meydan okumaya hazır görünüyordu.

Bitcoin 47.000 Dolarlık Direnç İçin Savaşa Hazır

TradingView’den elde edilen verilere göre, Bitcoin gün içerisinde bir artış başlattı ve ardından 46.600 doların üzerinde yükseldi. BTC/USD paritesi Pazartesi günü kaydedilen en düşük seviye olan 43.700 dolardan bu yana 2.000 dolar artış kaydetti. Bitcoin’deki bu fiyat hareketlerini yorumlayan analistler 44.000 doların artık destek olarak kalacağını umuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Popüler kripto para analisti Michaël van de Poppe‘ye göre, yukarı yönlü bir yükselişin tetiklenmesi için 47.000 dolarlık kritik seviyenin üzerine çıkılması gerekiyor. Poppe ayrıca, Bitcoin’de bu seviyenin oldukça kritik olduğunun da altını çizdi.

“Öte yandan Bitcoin, ilk olarak önündeki 47.000 dolarlık kritik direnç seviyesini kırmak zorunda. Bu seviyenin kırılmasıyla birlikte Bitcoin, potansiyel bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önceki son engel olan 50.000 dolar’la karşı karşıya kalabilir.”

Ek olarak popüler analist, daha önce balinaların satış baskısı nedeniyle Bitcoin’de 47.000 doların kırılmasının zor olacağını öne sürmüştü. Poppe’ye ek olara bir diğer kripto para analisti ve trader Rekt Capital, Bitcoin fiyatında yeni bir artış başlayacağını yönünde tahminlerde bulundu.

Bitcoin Güçlü Ellerde

Zincir içi veriler, 46.000 dolarlık Bitcoin arzının neredeyse hiç olmadığı kadar güçlü ellere ait olduğunu doğruluyor.

Analitik firması Glassnode’un verilerine göre, en son haftalık raporda, “The Week On-chain”de, uzun vadeli yatırımcıların (LTH‘ler) arzın %80’i olan yaklaşık 13 milyon BTC’ye sahip olduğunu ortaya koydu.

Bu yıl Bitcoin’e olan güçlü inancın kapsamı, önceki dönemlerle güçlü bir tezat oluşturuyor ve eğilim durma belirtisi göstermiyor.

Kısa vadeli yatırımcıların (STH‘ler) daha önce düzenli olarak büyük bir pazar varlığı oluşturmuş olsa da, en son 50.000 dolara yapılan koşu bile LTH kararlılığını sarsamadı.

“LTH’nin sahip olduğu arz, bu hafta tüm BTC‘lerin %79,5’ine ulaştı ve bu, boğa piyasası başlamadan önce Ekim ayında ulaşılan seviyeye eşdeğer. Aslında, mutlak Bitcoin hacmi bazında, LTH’ler şu anda tarihteki en fazla Bitcoin’e sahip ve bu hafta 12.97 milyon BTC’ye ulaştı.”

“LTH’nin sahip olduğu arzdaki zirveler, tarihsel olarak bir arz sıkışıklığı ve döngüsel boğa koşularının başlamasıyla takip edilen geç aşama ayı piyasalarıyla ilişkilidir.”

Dolayısıyla Biitcoin‘de gerçekleşmesi beklenen bir arz sıkışıklığı bu hafta analistlerin odak noktalarından biri haline geldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar