Bitcoin’de Borsalardan Kaçış Soluksuz Devam Ediyor ! 1 Saatte 116 Milyon Dolar Çıktı!

ABD'de düzenleyici baskının artmasıyla dar bir aralığa sıkışıp kalan BTC'de fiyat tarafında olmasa da kripto para borsaları tarafında büyük bir hareketlilik söz konusu.
15:07
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük kripto para Bitcoin (BTC) ve onun gölgesinde altcoin’lerin sessiz seyri sürüyor. ABD’de düzenleyici baskının artmasıyla dar bir aralığa sıkışıp kalan BTC’de fiyat tarafında olmasa da kripto para borsaları tarafında büyük bir hareketlilik söz konusu.

1 Saatte Yaklaşık 116 Milyon Dolarlık Bitcoin Çıktı

On-chain (zincir üstü) analisti Maartunn, bugün erken saatlerde Bitcoin’de büyük bir hareketlilik olduğunu bildirdi. Kripto veri platformu CryptoQuant verilerine atıfta bulunan analist, bir saat gibi oldukça kısa süre içinde kripto para borsalarından 115.2 milyon dolar değerinde 5 bin 136 BTC’nin çıktığına dikkat çekti.

Bir diğer kripto veri platformu Glassnode’un sağladığı verilere göre geçen hafta kripto para borsalarına 4 milyar dolar değerinde BTC girdiğini, 4 milyar dolar değerinde BTC çıktığını gösteriyor. Geçen haftada borsalardan net yaklaşık 17.8 milyon dolarlık çıkış oldu. Maartunn’un işaret ettiği CryptoQuant verileri bu hafta borsadan oldukça yüksek miktarda BTC‘nin çıktığının görüleceği yönünde olsa da bu eğilim Bitcoin fiyatındaki hareketliliğe göre değişebilir.

Tüm bunlarla birlikte uzun zamandır, özellikle de FTX‘in iflasından bu yana yatırımcıların kripto para borsalarından BTC’lerini çektikleri ve kendi gözetimlerindeki cüzdanlara aktardıklarına tanık olunuyor. Bu eğilimin merkezi kripto para borsalarını çevreleyen soru işaretleri kalkana kadar süreceği üzerinde duruluyor.

Bitcoin’de Son Durum

CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin, gün içinde kaydettiği yüzde 0,05 düşüşle 22 bin 395 dolardan el değiştiriyor. 432.4 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük kripto paranın son 24 saatte en düşük ve en yüksek sırasıyla 22 bin 356 dolar ve 22 bin 584 doları gördüğünü gösteriyor. Bu da Bitcoin’in oldukça dar bir aralıkta hareket ettiği anlamına geliyor. Öte yandan Bitcoin’in işlem hacminin son 24 saatte yüzde 12,48 yükselişle 15.9 milyar dolarda olduğu görülüyor.

Kripto para piyasasına bir bütün olarak bakıldığında ise toplam piyasa değerinin 1.02 trilyon dolarda olduğu, Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin ise yüzde 42,4’de olduğunu belirtelim.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar