reklamı kapat

“Bitcoin Belalı Mahalledeki En İyi Ev”

Tom Lee Bitcoin'in hala daha en iyi yatırım opsiyonu olduğu görüşünde.
17:00
7 Ağustos 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Wall Street’in en önemli Bitcoin boğalarından Tom Lee CNBC’deki Fast Money programına katıldı. Lee 2 haftadır süren düşüşe rağmen Bitcoin’in pazar payını adım adım yeniden kazandığını ve bunun yatırımcıları rahatlatması gerektiğini kaydetti.

Lee yıl başlarında BTC dominansının %37’ye düşmesiyle BTC’ye güvenin azaldığını, ancak Bitcoin’in hala daha en güvenilir kripto para yatırımı olduğunu vurguladı.

Bitcoin hakimiyeti artıyor. Hatta son birkaç haftada bu yılın en yüksek seviyesine çıktı ve %48’i gördü. Dolayısıyla bu bize şunu söylüyor; SEC’in Bitcoin’in emtia olduğunu açıklamasından ve ICE duyurusundan potansiyel bir Bitcoin ETF’ine kadar duyduğumuz tüm haberler yatırımcıları Bitcoin’in belalı bir mahalledeki en iyi ev olduğunu düşünmeye itiyor. Yani bana soracak olursanız, Bitcoin hakimiyeti piyasanın iyi haberlere tepki verdiğini gösteriyor.

Lee sözlerinin devamında “Bitcoin Sefalet Endeksi”ne değindi. Ters hareket eden endeksin 27/100 seviyesini görmesinin yukarı yönlü fiyata işaret ettiğini belirten Lee, şu anda geçerli 39 puanın yatırımcılar için ayı sinyali anlamına gelmemesi gerektiğini not düştü.

Bitcoin bu seviyelerde tutunuyorsa daha ölmemiştir. Sanırım insanlar BTC’nin 6.000 dolara düşeceğinden ve o seviyelerden geriye bir daha asla gelmeyeceğinden korkuyor.

Sunucunun 2018 fiyatlarının olağanın dışında olup olmadığı sorusuna Lee şu cevabı verdi:

Bence Bitcoin önceki trend dışı fiyat hareketleriyle aynı doğrultuda. Yalnızca şimdi biraz daha büyük, dolayısıyla itibari para akışlarına daha bağımlı. Asya’dan (çünkü yeni paranın girdiği yer burası) bir yatırımcının veya geleneksel bir yatırımcının nasıl Bitcoin almaya istekli hale geleceğini düşünmemiz gerek. Gördüğümüz duyduğumuz tüm bu duyuruların aslında son derece olumlu olduğu düşüncesindeyim, ama başka noktalardan bakarsak Bitcoin tam bir “göster bana” token’ı.

Kaynak: newsbtc.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.