X


Bitcoin Balinaları Yine Hareketlendi – Dev İşlem Korkuya Sebep Oldu

Bittrex borsasından 310 milyon dolarlık şüpheli bir işlem yapıldı!
14:38
4 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para sektöründe yaşanan toplu işlemleri takip etmesiyle bilinen Whale Alert hesabı kısa süre önce büyük bir duyuru yaparak Bittrex kripto para borsasının cüzdanlarından bilinmeyen bir cüzdana 310 milyon doların üzerinde 43.654 Bitcoin (BTC) aktarıldığını bildirdi.

Bittrex’ten Korkutan Transfer

Blockchain.info üzerinden transfer bilgilerine bakıldığında milyonlarca dolarlık BTC’nin sadece ama sadece 1 dolarlık işlem ücreti ile transfer edildiğini görmekteyiz. İlginç ve korkutucu olan detay ise transferin Bittrex borsa cüzdanından yapılmış olması ve bunun borsanın BTC rezervlerinin yaklaşık olarak yüzde 35’ine tekabül etmesi şeklinde açıklanabilir.

Transferin gerçekleştirildiği cüzdanın sadece 1 adet geçmiş işlemi var ve bunun tamamen yeni oluşturulduğunu söylemek mümkün. Bazı kullanıcılar durumun Bittrex’in hacklenmiş olabileceğini gösterdiğini ifade etse de, balinalar genellikle borsadaki BTC’lerini bu tarz yeni hesaplara aktarıp daha sonra ‘mixing’ olarak bilinen karıştırma hizmetinden faydalanabiliyorlar.

Eğer bu durum gerçekten de düşünüldüğü gibi bir hacklenme olayı ise, hem miktarın hem de borsanın büyüklüğü kesinlikle kripto para piyasasının ve özel olarak Bitcoin’in ciddi anlamda çakılmasına sebep olabilir. Bitcoin teknik analizine bakıldığında BTC’nin kısa vadede çok kötü bir durum sergilemediğini görsek de, kripto para piyasasında her an her şey böyle bir haber ile değişebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar