X


Bir Otomobil Devi Daha Bitcoin’i (BTC) Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edebilir!

Ortaya çıkan son bilgilere göre Tesla’dan sonra bir otomobil devi daha gelecek günlerde Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayabilir. 
19:17
27 Mart 2021

Ortaya çıkan son bilgilere göre otomotiv devi General Motors (GM) Bitcoin’i takibe aldı. CEO yaptığı açıklamalarda MOBI Blockchain ortaklığı ile birlikte Bitcoin’in firmanın radarına girdiğini ifade etti. CNBC’nin haberine göre konuyla ilgili henüz bir karar verilmiş değil ancak şirket müşterilerin BTC ile ödeme yapmak isteyip istemediklerini araştıracak.

Henüz Yatırım Yok

General Motors CEO’su Mary Barra yaptığı açıklamalarda, şirketin henüz Bitcoin’e yatırım yapmayı planlamadığını ifade etti. Ancak şirket yine de BTC’nin performansını izlemeye ve değerlendirmeye devam ediyor. GM’in dördüncü çeyrek kazanç duyurusunda yaptığı açıklamalar sırasında Mary Barra, “Gelecekte güçlü bir müşteri talebi olursa, bunu yapmaktan bizi alıkoyan hiçbir şey yoktur” sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu noktada General Motors doğrudan müşterilere ürün satmadığını bunun yerine bayilikler aracılığı ile satışlarını gerçekleştirdiğini belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla eğer GM, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ederse bayiler ve bayilerin kullandığı sistemler ile ödeme entegrasyonu yapması gerekecek.

Tesla’nın Bitcoin Hamlesi

Geçtiğimiz günlerde Tesla CEO’su Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile artık Bitcoin ile Tesla alınabileceğini paylaşmıştı. Dolayısıyla artık isteyenler BTC ödemesi yaparak Tesla sahibi olabiliyor. Bu noktada bu işlemin şu an için sadece Amerikalı müşteriler için geçerli olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

Bunun yanında Tesla, satışlarla elde ettiği Bitcoin’leri geleneksel para birimlerine dönüştürmeyeceğini ve Bitcoin olarak saklayacağını da belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar