X


Binance Coin (BNB), Ripple (XRP) ve Solana (SOL) Fiyat Tahminleri!

Bu kritik seviyelerin kaybedilmesi çok daha ciddi kayıplar yaşatabilir.
00:01
14 Eylül 2021

En popüler altcoinlerden olan Binance Coin (BNB), Ripple (XRP) ve Solana (SOL) hakkında güncel fiyat tahminleri ve kritik seviyeleri ele alıyoruz. Bugün üç altcoin de kırmızıya boyandı elbette bunda Bitcon’in payı büyük ve daha ciddi düşüşlerden endişe ediliyor. Litecoin’in onaylı hesabından paylaşılan yalan haber tüm kripto para piyasasını olumsuz etkiledi.

Binance Coin (BNB)

Hacim olarak dünyanın en büyük borsası olan Binance’ın kripto parası 50 günlük SMA seviyesinin altına sarktı. Fiyat kısa süreli olarak 410 doların üzerine çıksa da kritik seviye yeniden kaybedildi. Elbette bugün Litecoin’in tüm piyasaları kırmızıya boyayacağı tahmin edilmiyordu. Alıştığımız üzere piyasa yine sürprizini yaptı.

BNB yukarı yönlü hareketini 433 dolar testini kaybetmesiyle bitirmiş gibi görünüyor. Fiyatın 393 dolar altına sarkması daha ciddi kayıplara sebep olacaktır. Aşağıda bulunan güçlü destekler ise 369 ve 340 dolardır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Aşırı satış bölgesine ilerleyen RSI fiyat düzelmesinin devam etme ihtimalini güçlendiriyor. Bu ihtimalin ortadan kalkması için boğaların yeniden 433 doları test etmesi gerekir.

Ripple (XRP)

Yıllardır yatırımcısının yüzünü güldürmeyen Ripple (XRP) yakaladığı ivmeyi ani Bitcoin düşüşüyle kaybetti. Talihsiz zamanlama XRP yatırımcılarının yeni ATH umutlarını da söndürdü. Kısa vadeli yatırımcılar 1,13 dolara yakın seviyelerden kar satışları yapmaya devam ediyor. Gelen satışlar yükselişi ciddi anlamda baskılıyor. Hali hazırda Binance borsasında XRP 1,06 dolardan alıcı buluyor.

Ayıların güç kazandığı XRP tahtasında ilk hedef 1,03 doların kırılması eğer bu gerçekleşir ve panik satışları gelirse fiyat 0,95 doların da altına inebilir. Peki bu düşüş nereye kadar devam eder? En kötü senaryoda XRP’nin 0,75 dolarda durulması bekleniyor. Bu ihtimalin ortadan kalması için 20 günlük EMA’nın üzerinde bir XRP görmemiz gerekir.

Bitcoin için konuşulan olumsuz senaryolara bakılırsa Ripple (XRP) yatırımcılarının ekstra dikkatli olması gerekiyor.

Solana (SOL)

Yükseliş trendi içinde fiyat düzeltmesi yapan Solana (SOL) için umutlar tükenmiş değil. Fiyat şimdilik 141 doların üzerinde ve bu yükseliş umutlarını besliyor. Eğer 20 günlük EMA yani 141 dolar kaybedilirse daha uzun soluklu bir geri çekilmeden söz edebiliriz.

Fiyatın 185 dolar ve üzerinde tutunabilmesi mevcut trend çizgisinin korunduğu anlamına gelir. Kısa vadede 216 dolar ve üzerinde Solana fiyatı görebiliriz. Ancak olumsuz senaryoda 141 doların kırılmasıyla 123 dolara hızlı bir sarkma yaşanacaktır. Destek ve trend bölgesinin yakından izlenmesi yararlı olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar