X


Binance CEO’su: Yalan Haber ile Bitcoin Fiyatını Düşürdüler!

Binance CEO'su Cz, The Block kaynağına ateş püskürdÜ!
20:00
24 Kasım 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, bundan iki gün önce oldukça ilginç bir haberle gündeme geldi.

The Block’un öncülüğünde yayılan haberler zinciri, hem Binance’in hem de Güney Kore merkezli kripto para platformu Bithumb’ın Çin içerisindeki ofislerinin polis tarafından basıldığını ortaya attı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz. Binance konu hakkında hızlı bir şekilde yaptığı açıklamada bunun doğruyu yansıtmadığını, Şanghay içerisinde aktif bir ofislerinin bile bulunmadığını dile getirdi.

Spekülasyon ile Bitcoin Fiyatını Etkilediler

The Block ise haberlerinin ‘doğru’ olduğunda ısrarcı olmayı sürdürdü ve isimsiz kaynaklardan bu bilgiyi aldıklarını belirtti. Aynı gün içerisinde hem Binance ile Bithumb’ın basılma, hem de Çin içerisindeki finansal regülatörün 39 kripto para borsasını yasa dışı işlem yapmaktan dolayı hedef haline getirdiği haberleri kripto para piyasasını sert bir şekilde etkisi altına aldı ve Bitcoin ciddi anlamda değer kaybı yaşadı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Changpeng Zhao konu hakkında yayınladığı tweet’inde de bu durumun hem kendi unvanlarını, hem de Bitcoin fiyatını etkilediğini dile getirdi. Binance tarafından yapılan basın açıklamasında The Block’un piyasayi maniple etmeye çalışmaktan ve şirket unvanını kötülemekten dava edileceği de belirtildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar