X


Binance CEO’su CZ, Yatırımcıları Paniğe Kapılmamaları Konusunda Uyardı

Binance'in CEO'su CZ, mevcut piyasa durumu hakkında önemli yorumlarda bulundu.
15:43
23 Haziran 2021

Binance CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz gün yaşanan piyasa düşüşünün ardından yatırımcılara panik satışı yapmamalarını tavsiye etti. Lider kripto para Bitcoin (BTC), dün 28.800 dolara gerilemişti.

CZ’den Yatırımcılara Paniğe Kapılmayın Uyarısı

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su CZ, mevcut piyasa durumu hakkında önemli yorumlarda bulundu. CZ, yatırımcılara paniğe kapılmamaları gerektiğini aktarırken şunları kaydetti: “%99 ihtimalle dipteyiz. Ancak hala bazı insanlar fırsat yoksunluğundan ve her şey için geç olduğunu düşünerek şikayet etmeye devam ediyor.”

Kripto para piyasasının amiral gemisi 24 saat önce 28.800 dolara sarkmıştı. Bu sıralarda bazı yatırımcıların panik yapmasına karşın Binance CEO’su birtakım uyarılarda bulundu. CZ panik satışları hakkında şunları bildirdi: “Geçmiş hatalarınızdan ders çıkarın ve bunu bir kenara yazın; panik satışı kötüdür. En önemlisi, risk planlarınızı izleyerek yatırım yapın.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin (BTC) 28.000 dolarlık fiyat bandına gerilemesinin ardından yukarı yönlü bir sıçrama ile 34.000 dolar seviyesine tırmandı. Son 24 saatlik zaman diliminde %7’lik bir artış kaydetti. BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 34.000 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Grafik verileri incelendiğinde BTC, 40.000 dolarlık fiyat hedefine doğru ilerliyor. Birçok uzman, bu tip geri çekilmelerde yatırımcıların sakin kalmasına yönelik açıklamalarda bulundu. Bununla birlikte bu tür durumlarda küçük yatırımcıların panik satışı yaparken balinaların alım yaptığı görülür.

Öte yandan dev iş zekası şirketi MicroStrategy, 489 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) satın aldığını açıkladı. Bununla birlikte Cathie Wood’un kurucusu olduğu Ark Invest, geri çekilme sırasında dipten Bitcoin (BTC) alımı yaptığını bildirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar