X


Binance CEO’su CZ: “Volatilite Yalnızca Bitcoin’e Özgü Bir Şey Değil”

Binance CEO'su CZ'nin Bitcoin volatilitesi hakkındaki görüşleri.
16:19
3 Mayıs 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su CZ, lider kripto para biriminin volatilitesi hakkında açıklamalarda bulundu. Changpeng Zhao; Bitcoin volatilitesinin, Apple ve Tesla gibi şirketlerin hisse senedi fiyatları oynaklığından çok daha az olduğunu iddia etti.

Başarılı CEO’dan “Volatilite Her Yerde” Yorumu

Woobull’dan elde edilen verilere göre, Bitcoin’in 60 günlük volatilitesinin 2021 yılının başından bu yana istikrarlı bir şekilde azaldığı kaydedildi. Öte yandan AplhaQuery’den alınan verilerde, Tesla ve Apple hisse senedi fiyatlarının aynı dönemde daha düşük dalgalanmalara sahip olduğu gösteriliyor. Bloomberg TV’ye konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin oynaklığının borsadaki durumdan farklı olmadığını ileri sürdü ve şunları aktardı: “Volatilite her yerde. Bu sadece kriptoya özgü bir şey değil.”

Binance kurucusu CZ, kripto para piyasasının amiral gemisi özelinde piyasaların oynaklığı hakkında değerlendirmelerde bulundu. CZ dalgalı fiyat hareketlerini fırsatçılardan sorumlu tutarken şu sözleri kaydetti: “Gerçek araştırma yapan insanlara nazaran sürü zihniyetine sahip insanlar her zaman daha fazladır. Ne zaman olumsuz bir haber olsa kaçarlar. Ancak olumlu haberler gelmeye başlayınca da aceleyle dahil olmaya çalışırlar. Bu da dalgalanmaya neden olur.”

CZ Tüm Servetini Kriptoda Tutuyor

Başarılı CEO’nun, kripto para destekçilerini gerçekten araştırma yapan ve sektörü sıkı takip edenler olarak tanımlaması önceki söylemleriyle bağdaşıyor. Bununla birlikte CZ geçtiğimiz ay servetinin neredeyse tamamını kripto para birimlerinde tuttuğunu açıklamıştı.

Kripto para piyasasının değeri son 24 saatte %4.5’ten fazla arttı. En popüler ikinci kripto para Ethereum’un rekor kırarak 3000 dolara ulaşması bugünün en önemli gelişmesi olarak kayıtlara geçti. Bunun yanı sıra lider kripto para Bitcoin’in 24 nisan tarihinde 50.000 doların altına sarkmasının ardından ilk defa 60.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesine yaklaştığı görüldü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar