Binance CEO’su CZ, Ünlü Bitcoin Eleştirmenini Övdü!

Binance CEO'su, sektörde daha fazla Peter Schiff'e ihtiyaç olduğunu vurguladı.
19:00
25 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao, en ünlü Bitcoin (BTC) eleştirmenlerinden birisi olan Peter Schiff‘e yönelik oldukça ilginç bir açıklamada bulundu.

Schiff çoğunlukla altının Bitcoin’den çok daha iyi bir yatırım ve değer saklama aracı olduğunu vurgulamasıyla biliniyor. Geçtiğimiz günlerde bu haberden de okunabileceği üzere Bitcoin cüzdanının şifresini kaybetmesine rağmen bunun Bitcoin sisteminin suçu olduğunu iddia eden Schiff, bu açıklamaları ile uzun süre gündemi meşgul etmişti.

Bitcoin Eleştirmeni, Bitcoin’e Fayda Sağlıyor!

Schiff daha sonra bunun kendi hatası olduğunu ve özel anahtarı ile Blockchain.com’a giriş şifresini karıştırdığını itiraf etti. Changpeng Zhao ise Peter Schiff’in yaptığı Bitcoin eleştirileri ile aslında BTC için oldukça iyi bir işe imza attığını vurguladı.

Schiff’in “büyük ihtimalle” birçok insanın kendi dediğinin tersini yapacağını fark etmediğini belirten CZ, Schiff gibi “negatif” seslere daha fazla ihtiyaç duyduğumuzun altını çizdi. Aslında CZ bu konuda haklı olabilir. Daha önce Bill Gates ve Warren Buffett gibi isimler de Bitcoin’i eleştirmiş ve daha fazla kişinin BTC’yi duymasını sağlamışlardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar