X


Binance CEO’su Changpeng Zhao: “Kimse Bitcoin’i (BTC) Kapatamaz!”

Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaptığı son açıklamalarda kimsenin Bitcoin’i (BTC) kapatamayacağını dile getirdi. 
07:50
28 Mayıs 2021

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olarak değerlendirilen Binance’in CEO’su Changpeng Zaho (CZ), Binance etrafında oluşan yasal incelemenin büyük olasılıkla hükümetlerin düzenlemeler konusundaki netlik eksikliğinden kaynaklandığını dile getirdi. Ayrıca CZ’nin açıklamalarına göre “kimse Bitcoin’i kapatamaz”.

“Kimse Bitcoin’i Kapatamaz”

Dünyanın en büyük kripto para borsasının CEO’su, tek bir varlığın Bitcoin’i ve onun altında yatan blok zinciri teknolojisini öldürmesinin imkansız olduğunu, bu nedenle eyalet hükümetlerinin ve düzenleyicilerin blok zincir teknolojisini ve kripto para birimlerini benimsemesi gerektiğini söyledi.

Binance CEO’su CoinDesk Consensus 2021 sanal konferansında gösterilen önceden kaydedilmiş bir röportajda, “Bu teknolojinin, bu konseptin 500 milyon insanın aklında olduğu göz önüne alındığında, artık kimsenin onu kapatabileceğini sanmıyorum.” sözlerini sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Zhao’ya göre, Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle şimdi mücadele etmek, e-ticaret devi ilk kez 1990’ların başında piyasaya girdiğinde Amazon’un internet iş modelini reddetmeye benziyor. Kripto para birimleri geleneksel finansmanı veya devlet destekli geleneksel para birimlerini öldürmek için değil, finansal özgürlüğü daha fazla sağlamak için burada.

Finansal Özgürlük

Zhao, CoinDesk danışmanı Nolan Bauerle’e yaptığı açıklamalarda, kripto para biriminin tüm dünyada finansal özgürlüğü artırabilecek yeni bir araç olduğunu söyledi ve kripto para birimlerinin düzenleyiciler ile rekabet etmediğini, düzenleyiciler ile çalışmanın bir yolu olduğunu dile getirdi.

Zhao’nun iddiası, Binance‘in artan düzenleyici incelemeyle karşı karşıya kalmasıyla ortaya çıkıyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, her zamankinden daha popüler hale geldikten sonra borsa düzenleyici engelleriyle karşı karşıya kalmıştı.

Yalnızca ABD’deki düzenleyiciler değil; dünyanın dört bir yanındaki devlet kurumları, belirli bir ülkede veya bölgede merkezi olmadığını iddia eden Binance’in işlem operasyonları hakkında araştırmalar yaptıklarını açıkladı.

Düzenleyici Eksiklik

Zhao, şirketinin herhangi bir hükümete veya ülkeye karşı savaşma niyetinde olmadığını söyledi ve Binance‘in çalışma şekline dair şüphelerin büyük olasılıkla düzenleyici netlik eksikliğinden kaynaklandığını ekledi.

Zhao konuyla ilgili açıklamalarında, “Hükümetlere karşı gelmiyoruz. Düzenleyicilerin veya kuralların çok net olmadığı zamanlar vardır. Hala dünyanın birçok yerinde bu var ve bu yüzden bazı gri alanlar var. Ama biz sadece deneyip birlikte çalışmalı ve bunu çözmeliyiz.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar