Bakkt’ın Merakla Beklenen Uygulaması 2020’de Geliyor!

Bakkt'ın tüketici uygulaması 2020 yılında geliyor.
11:00
23 Ocak 2020
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Uzun bir süredir merakla beklenen Intercontinental Exchange‘e bağlı Bakkt platformu geçtiğimiz Eylül ayında piyasaya çıkmıştı. Bakkt’ın ilk haftalardaki performansı beklentilerin altında kalsa da, daha sonra Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmeleri konusunda bu haberden de okunabileceği üzere yavaş yavaş yükseliş elde etmeye başladı.

Bakkt’ın Tüketici Uygulaması Yakında Geliyor!

Yine de yatırımcıların ve kripto para girişimcilerinin Bakkt platformundan beklediği her şey tamamlanmış sayılmaz. Özellikle Starbucks ve Microsoft gibi dev isimlerle ortaklaşa hazırlanacağı veya kullanılacağı belirtilen tüketicilere yönelik uygulama hala hazırlanmadı ve piyasaya sürülmedi. Bakkt Başkanı Adam White ise Davos’da düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu zirvesinde bu konu hakkında önemli bir açıklamada bulundu.

White, Bakkt’ın tüketici uygulamasının Bitcoin gibi kripto para birimleri de dahil birçok dijital varlığı bir değere sahip olarak göreceğini ifade etti. Bu da aslında uygulamanın kripto para birimlerine ek olarak birçok diğer dijital varlığı daha destekleyeceği şeklinde yorumlandı. The Block tarafından aktarılan haberin detaylarına göre Bakkt’ın merakla beklenen uygulaması da 2020 yılında tam anlamıyla piyasaya sürülecek.

Söz konusu uygulamanın ilk olarak Starbucks mağazalarında kullanıma açılacağı duyurulmuştu. Bu duyuruya göre insanlar Bitcoin cüzdanlarını entegre ettikleri Bakkt uygulamasından rahatlıkla kahve veya benzeri ihtiyaçları için ödeme yapabilecekler. Böylesine bir yenilik kesinlikle BTC’nin günlük hayattaki kullanımı için bir devrim yaratabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar