X

Anonymous, Elon Musk’ı ve Bitcoin (BTC) Manipülasyonunu Hedef Aldı!

Anonymous, Elon Musk'ı hedef aldı.
15:37
6 Haziran 2021

Dünyanın en büyük merkezsiz hack ve güvenlik gruplarından olan Anonymous, son dönemde kripto para sektörünü kasıp kavuran Elon Musk’a karşı bir uyarı yayınladı. Anonymous tarafından yayınlanan uyarıda dünyanın en zengin insanlarından olan Musk’a seslenildi ve insanları mağdur etmemesi vurgulandı.

Tesla CEO’su Narsist Birisi

Grup, Tesla CEO’sunun “ilgiye muhtaç olan narsist ve zengin bir kişiden başkası” olmadığını vurgularken, Musk’ı kurtarıcı olarak görenlerin yanıldığını ifade etti. Birçok kişinin Musk’ı ve Musk’ın çalışanlarına aslında nasıl davrandığını bilmediğini belirten Anonymous, kendisinin çevreci olarak gözüküp aslında çevreye zarar verdiğini de ifade etti.

Uluslararası bir aktivist grubu olarak bilinen Anonymous, Tesla CEO’sunun dünyayı kurtarma ve daha yeşil bir yer yapma hedefine sahip olmadığını vurgulayarak, kendisinin uzun sürelerden beri çalışanlarına eziyet ettiğini de vurguladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Tesla CEO’sunun Kanlı Pil Hikayesi

Anonymous buna ek olarak “kanlı piller” olarak da bilinen bir konuya açıklık getirdi. Lityum madenlerinde binlerce genç çocuğun çalıştığı bilinen bir gerçek ve Tesla’nın bataryaları da tam olarak bu pillerden elde ediliyor. Tesla’nın bununla hem çocuklara hem de yerel çevreye zarar verdiğini belirten Anonymous ekibi, kendisini “Mars’ın İmparatoru” olarak gösteren bu kişinin aslında insanları ölüme gönderdiğini belirtti.

Anonymous, Tesla’nın ve Musk’ın asıl gelir kaynağının ise hükümetten elde ettiği ödemeler olduğunu vurguladı. Karbon vergi kredisini başka şirketlere sattığı bilinen Tesla’nın CEO’sunun çevreci yorumlarda bulunmasının sebebi de tam olarak bu olabilir.

Elon Musk, Tesla’nın Kurucusu Değil

Anonymous ekibi, Tesla’nın asıl fikir babasının ise Elon Musk olmadığını açıkladı. Anonymous, CNBC’ye röportaj veren Martin Eberhard ve Marc Tarpenning’in Tesla’nın asıl fikir babaları olduğunu belirtti. İkili bir dönem verdikleri röportajda Tesla şirketini kurduklarını ve Elon Musk’ın ilk başta sadece yatırımcı olduğunu vurguladı.

Tesla kurucuları.

Elon Musk’ın attığı tweetler ile milyonlarca insanın hayatını mahvettiğini belirten ekip, BTC’ye yönelik eleştirilerin ise sadece “hükümet destekli paranın” akışını sağlamak için olduğunu vurguladı. Musk, Bitcoin madenciliğini eleştirdikten kısa süre sonra büyük bir U dönüşü yapmış ve yine eleştirilerin odağında kalmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar