X

Anonim Balinadan Dikkat Çeken Altcoin Alımı!

Elde edilen son bilgilere göre anonim bir balina yüksek değere sahip bir kripto para biriminde ciddi bir alım işlemi gerçekleştirdi. 
19:02
28 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Elde edilen son bilgiler göre Binance ve başka bir merkezi borsadaki ETH/USD çiftinde devasa bir Ethereum alım hacmi ortaya çıktı ve bu, anonim bir balinanın veya büyük yatırımcının 1.228 dolar fiyatla mümkün olduğunca fazla ETH almaya istekli olduğunu gösterdi.

Devasa Satın Alım Neden Yapıldı?

Yapılan açıklamalara göre her şeyden önce bu büyük alımın Ethereum fiyatına yansıması beklenirdi. Ancak grafiklere göre varlık fiyatında bu alım sebebiyle büyük bir hareket görülmedi. Bunun da bahsi geçen alımın büyük bir satışı beraberinde getirdiği ya da açığa satışta kullanılmış olabileceğini gösteriyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum yazının kaleme alındığı sırada 1.220 dolar üzerinde işlem görüyor.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre alım ve satım emirleri arasındaki dengesizlik aşırı seviyelerde. Bu nedenle de piyasaya enjekte edilen hemen hemen her türlü satın alma gücünün, büyük kurumlar piyasaya geri dönmeye karar vermedikçe Ethereum’un değerinde bir artışa neden olmayacağı ifade ediliyor.

Bu Alımın Etkileri

Analistlerin açıklamalarına göre ne yazık ki, piyasada yukarı yönlü volatilitenin olmamasıyla birlikte büyük satın alma gücü, alım ve satım emirleri arasındaki yukarıda bahsedilen dengesizlik nedeniyle gelecekte Ethereum yatırımcıları için sorunlara neden olabilir.

Boğalar ayılara karşı savaşı kaybederse ve piyasadaki en büyük ikinci kripto para varlığı geri çekilirse, anonim yatırımcı büyük alımlarını satmak zorunda kalabilir ve bu şu anda var olan likidite eksikliği göz önüne alındığında düşüşü tetikleyebilir.

Bunlara ek olarak bu büyük alım birikim amacı ile de yapılmış olabilir ve şu anda piyasadaki belirsizlik sebebiyle bir yukarı yönlü hamleyi beraberinde getirmemiş olabilir. Dolayısıyla eğer herhangi bir satış gelmezse uzun vadede bu alım olumlu etkilere de yol açabilir. Ancak şu anda konuyla ilgili net bir bilgi paylaşımı olmadığı için yatırımcıların sadece bu sebep ile değil tüm piyasayı tarayarak işlem yapmalarında önem var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar