reklamı kapat

Alman Bankası, Bitcoin Yatırımlarına Faiz Veriyor

Bitwala, Bitcoin konusunda ilke imza attı.
13:00
14 Mayıs 2020

Almanya’nın önde gelen bankalarından Bitwala artık yatırımcıların Bitcoin (BTC) alabilmelerini, bunları banka hesaplarında tutabilmelerini  ve tuttukları BTC miktarına göre faiz geliri elde edebilmelerini sağlıyor. Bankanın bu yeni girişiminin Celsius Network isimli kripto para kredi platformu ile yaptığı yeni ortaklık sayesinde mümkün olduğu biliniyor.

Geleneksel Banka da Bitcoin Hizmeti Sunuyor

Bitwala aslında hesaplarında BTC tutanlar için faiz geliri sunan ilk klasik itibari para bankası olarak biliniyor. Buna rağmen DeFiPrime tarafından aktarılan bilgilere göre üç merkeziyetsiz finans uygulaması da benzer uygulama sunuyor ve onların vaat ettikleri faiz getirisi %8,6’ya denk geliyor. Bitwala’nın sunduğu faiz getirisi daha düşük olsa da bunun SolarisBank AG adı altında lisanslı olması ve 32 Avrupa ülkesinde hizmet vermesi bu açığını kapatıyor gibi gözüküyor.

Kullanıcılar 30 Euro kadar düşük miktarlarda Bitcoin yatırımı yapabiliyorlar ve bunu faiz hesaplarında tutarak haftalık olarak faiz geliri elde edebiliyorlar. Hesaplarda tutulan BTC’ler daha sonra Celsius Network‘e aktarılıyor ve burada “güvenilir ortaklar” tarafından işlenip kullanıma alınıyor. Buna rağmen fonların talep edildiği anda banka garantisi ile anında Euro’ya çevrilebildiği aktarılıyor.

Bitwala CEO’su Ben Jones konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin Halving‘e dikkat çekti ve artık bütün gözlerin BTC’nin üzerinde olacağını ifade etti. İnsanların artık BTC’ye eskisinden daha fazla güvendiğini belirten Jones, Celsius Network ile yapılan bu ortaklığa çok fazla talep geleceğini düşündüklerini de ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.