Acele Edin! Kıdemli Kripto Analistinden Bitcoin Uyarısı!

Bitcoin için sıradaki hedef ne? Kripto paraları bundan sonra neler bekliyor?
17:00
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen bir analist güncel görünüme dair görüşlerini kısa süre önce paylaştı. Ocak ayından bu yana Bitcoin fiyatında agresif yükselişler görüyoruz ve fiyat henüz yönünü net biçimde tayin etmiş değil. Bu yükselişin bir trend dönüşümü olup olmadığını bilmek için uzmanların görüşünü incelemeliyiz.

Kripto Analist Yorumu

Smart Contracter adıyla bilinen popüler bir kripto analisti on binlerce takipçisine piyasanın güncel durumuyla alakalı açıklamalar yaptı. Elliott Dalga teorisini kullanan analist Bitcoin’in şu anda bu yılın başlarında başlayan beş dalgalı yükseliş formasyonunda son dalgayı oluşturduğunu söylüyor. Elliott Dalga teorisine göre, bir varlığın fiyatının ana eğilimi beş dalgalı bir modelde hareket ederken, üç dalgalı bir modelde bir düzeltme meydana gelir. Kıdemli kripto analistine göre beşinci dalga Bitcoin’i 26.000 doların üzerine çıkaracak ve bu da yükseliş hissiyatının artmasına neden olacak. Analist, bu yıl için “gerçek” ralli başlamadan önce Bitcoin’in 20.000 doların altına düşeceğini söylüyor.

BTC günlük grafikteki 5’inci dalga şu anda oldukça ilerlemiş durumda. Kalan son ayıları yok etmek, herkesi mega boğa anlatısına inandırmak, için gerçek 2023 boğa koşusu başlamadan önce 19.000 dolara doğru düşebiliriz.”

Bitcoin Hedefi

Smart Contracter’ın öngörüsü, Bitcoin‘in önemli bir psikolojik seviyenin üzerine çıkması halinde %40’a kadar yükseleceğini öngören bir başka popüler analistin öngörüsüyle çelişiyor. Kıdemli analist fiyat düzeltmesi için yatırımcıları aceleci olmaya davet ederken diğer bir analist Poppe farklı düşünüyor. Bitcoin’in 19.000 dolara düştüğü senaryoda altcoinlerde çok daha ciddi kayıplar görebiliriz. Öte yandan yüz binlerce yatırımcı tarafından takip edilen Poppe, Bitcoin fiyatının 25.000 dolar üzerindeki kapanışlarla 30.000 dolara doğru devam edebileceğini düşünüyor.

Orta vadede analistin görüşü 30.000 ile 35.000 dolar arasında bir zirve yapılacağı yönünde. Kral kripto para birimi yazı hazırlandığı sırada Binance hakkında çıkan yeni FUD nedeniyle 23.800 dolardan alıcı buluyor. Yine de bu bölgede birkaç gün konsolide olması altcoinlerde tatmin edici yükselişler getirebilir. Şimdilik kripto paraların kümülatif değeri 1 trilyon 50 milyar dolar desteğinin üzerinde bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar