X


ABD BTC İle Mücadele Ederken Miami Bir Bitcoin Kenti Oluyor!

Miami Bitcoin konusunda büyük adım attı!
09:14
12 Şubat 2021

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda Miami çalışanlarının maaşlarını dolar ile almak yerine Bitcoin (BTC) ile alma şansına sahip olacağı açıklanmıştı. Yapılan son açıklamalar bakılırsa Bitcoin konusunda Miami bundan daha fazlasını yapacak.

Bitcoin İle Maaş Ödemesi

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez yaptığı son açıklamalarda, şehrin Bitcoin ödemelerini ve Bitcoin’in hazine tarafından satın alınmasını destekleyeceğini kamuoyuna açıkladı.

Açık bir şekilde yaptığı konuşmada Suarez, Miami şehri komisyon üyelerine, bu hamleyi destekledikleri için teşekkürlerini sundu ve bu şekilde Bitcoin maaş ödemelerinin yanında BTC ile vergi ödemesi yapılmasına da bu şekilde imkan tanınacağını ifade etti.

Miami’nin kripto para destekçisi bir alan olmasının “harika” olduğunu ifade eden Suarez, “Miami şehri, gelecekte potansiyel olarak yatırım yapmamız için Bitcoin’i kabul edilebilir bir para birimi haline getirme çabalarını destekliyor.” sözlerini kullandı.

Kripto Ekosisteminden Büyük Destek

Miami’nin ve Suarez’in bu hamlesi aralarında Anthony Pompliano‘nun da bulunduğu bir dizi endüstri uzmanı tarafından büyük bir takdir ve destekle karşılandı.

Pompliano daha sonra yaptığı açıklamalarda da, “Amerika Birleşik Devletleri’nin Bitcoin’i kucaklaması ve benimsemesi ulusal bir meselesidir. Küresel bir aşamada liderlik konumunda kalmanın tek yolu, açık, merkezi olmayan protokolden yararlanmamızı sağlamaktır. Bundan daha azı ülke için felaket olur.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı dün 49.000 dolar ile rekor tazeledi ve 50.000 dolara bir adım daha yaklaştı. Miami’nin adımının yanı sıra BNY Mellon’un müşterilerine kripto para hizmeti sunacağını açıklaması gibi haberlerin art arda gelmesi ise 50.000 dolarlık fiyatı destekliyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte kripto para piyasa değeri de yükseliş gösteriyor ve yazının yayına hazırlandığı sırada 1.4 trilyon doların üzerinde seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar