X


2021’in 4. Çeyreğinde Avrupa’daki Kripto Para Yatırımları Rekor Seviyelere Ulaştı!

Analitik platformu Dealroom, Avrupa'daki rekor seviye olan kripto varlık yatırımlarını açıkladı.
19:04
20 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Analitik platformu Dealroom’a göre, 2021’in 4. çeyreğinde Avrupa’daki kripto para yatırımları 793 milyon euro (ortalama 920 milyon dolar) ile rekor seviyeye ulaştı.

2021’in 4. Çeyreği 1. Çeyreğini Geçti

Dealroom, Avrupa’daki kripto varlıklara yapılan yatırımların, dördüncü çeyreğin sadece üç haftasında önceki üç aylık rekorları geride bıraktığını ortaya koydu. MoonPay, Celsius Network, Elliptic ve daha fazlası gibi kripto ve blok zinciri firmaları tarafından dördüncü çeyrekte kapatılan büyük bağış toplama turları, yalnızca altı anlaşma ile rekor rakamlara önemli ölçüde katkıda bulundu. Analistler, mevcut kaynak yaratma hızının yıl sonuna kadar devam etmesi durumunda, 4. çeyrek yatırımlarının rekor marjı daha da genişletebileceğine inanıyor.

MoonPay Yatırımları

Dördüncü çeyreğin rekor kıran rakamlarına katkıda bulunacak en büyük yatırımlardan biri banka, kredi kartı ve yerel banka havaleleri gibi ana ödeme yöntemlerini kullanarak kripto varlıkların satın alınmasına olanak tanıyan MoonPay için toplanan fon oldu. MoonPay platformunda desteklenen 5 milyondan fazla kullanıcı ve 80’den fazla dijital varlıkla şirket, ilk finansman turunu 2021 Ekim ayının başlarında gerçekleştirdi. Tiger Global Management ve Coatue Management tarafından ortaklaşa yürütülen fonlama turunda 400 milyon dolarlık bir fon toplanması planlanarak, şirketin 3,4 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşması bekleniyor.

Celcius Network Yatırımları

Celcius Network de, yalnızca bir hafta önce 400 milyon dolar değerinde yatırım aldı. Kripto para kazanma ve ödünç alma gibi olanaklar sağlayan Celsius Network, ortaklaşa yürütülen bağış toplama turunu yakın zamanda bir büyüme sermayesi şirketi olan WestCap ve küresel bir yatırım grubu olan CDPQ ile gerçekleştirdi. Bu bağış turu ile beraber şirket, 3,25 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

4. Çeyrek Rakamlarına Katkıda Bulunan Diğer Şirketler

Ek olarak, Londra merkezli Blockchain analitik firması Elliptic tarafından, VC firması Evolution Equity Partners ve SoftBank Vision Fund 2 tarafından ortaklaşa yürütülen en son C Serisi finansman turunda 60 milyon dolar toplandı. Mevcut yatırımcılar AlbionVC, Digital Currency Group, Wells Fargo Strategic Capital, SBI Group, Octopus Ventures, SignalFire ve Paladin Capital Group da bu turu destekledi.

Son olarak, Paris merkezli FinTech şirketleri SheeldMarket ve Paladin, Ekim 2021’de toplam 12.6 milyon dolarlık bir yatırım çekti ve 2021’in 4. çeyreğinde rekor seviyelere katkıda bulundu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar