X


2016’da da Görülen Gösterge Bitcoin’i Nereye Götürecek?

Analistlerin 2016’da da görüldüğünü ifade ettikleri önemli gösterge Bitcoin’i nereye götürecek?
15:41
12 Temmuz 2020

Fiyat hareketleri değerlendirildiğinde Bitcoin’in hala bir ayı piyasası içinde olduğu ifade ediliyor. Piyasanın popülera analistlerinden “Limitless” konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Açıklamama izin verin: BTC bir yıl içinde daha yüksek bir performans gösteremedi, bu yüzden tanım gereği, bir boğa piyasası içinde değil. BTC, bir yıl boyunca art arda düşük ve yüksek seviyelere ulaştı. Bu yüzden tanım gereği, bu bir ayı piyasası.” ifadelerini kullandı.

Bu durum yalnızca Limitless’ın değil büyük bir altın savunucusu olan Peter Schiff’in de görüşlerini yansıtıyor. Ancak ortaya çıkan son verilere göre, Bitcoin’in daha önce sergilediği ralliler öncesinde ortaya çıkan bir on-chain veri yeniden görüldü.

Boğa Sinyali

Tanınmış bir Bitcoin yorumcusu olan Moon Capital tarafından ifade edildiği gibi, Hash Ribbons yükselişe geçti ve birkaç ay içinde ilk kez bir “satın alma” sinyali verdi. Hash Ribbons kısa vadeli hareketli ortalama ve hashrate’in uzun vadeli hareketli ortalamasını kullanan bir gösterge olarak karşımıza çıkıyor. Kısa vadeli hareketli ortalama, uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıktığında yükseliş işareti olarak değerlendiriliyor.

Bunun yanında 2016’da bu sinyal son görüldüğünde Bitcoin %4.000’lik artışını başlatmıştı. Bu durum, sinyalin her oluşumunun Bitcoin‘de güçlü mitinglerden önce geldiğini ifade eden dijital varlık yatırımcısı ve analisti Charles Edwards tarafından da destekleniyor.

Güçlü Madencilik Ekosistemi

Boğa sinyali ve “satın alma” sinyali, kripto madenciliği endüstrisinin her zamankinden daha sağlıklı olduğunu işaret ediyor. Kripto para veri sağlayıcısı TradeBlock’un geçen hafta yaptığı açıklamalara göre Bitcoin hashrate’i yedi günlük hareketli ortalama saniyede 124 exahash’ın üzerine çıkarak yeni bir tüm zamanlar seviyesine ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar