2 Kanıt Sundu! Birçok Kez Bilen Analistten Aykırı Bitcoin Yorumu!

Özet

  • Kripto para dünyasının yakından takip ettiği kripto para analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin'de (BTC) önümüzdeki aylarda büyük bir yükseliş olacağı öngörüsünde bulundu.
16:23
7 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para dünyasının yakından takip ettiği kripto para analisti ve trader’ı Michaël van de Poppe, en büyük kripto para Bitcoin’de (BTC) önümüzdeki aylarda büyük bir yükseliş olacağı öngörüsünde bulundu.

Bitcoin Fiyatının 40 Bin – 50 Bin Dolara Çıkmasını Bekliyor

Üst düzey kripto para analisti Michaël van de Poppe, son Bitcoin analizinde BTC’nin 200 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA) ve 200 haftalık hareketli ortalama (MA) karşısında iyi göründüğünü belirterek “Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri 200 EMA ve 200 MA’nın üzerinde. Genellikle altına geri düşmez. FTX, Voyager, Celsius, LUNA ve 3AC dahil her şey hesaba katıldığında 15 bin dolardan 28 bin 500 dolara yükseldik. Muhtemelen önümüzdeki aylarda 40 bin dolar ila 50 bin dolara çıkacağız.” dedi.

Van de Poppe, BTC‘de yükseliş olmadan önce bir dip testi beklediğini ve bu durumun Ethereum (ETH) gibi altcoin’leri şu an için daha iyi yatırımlar haline getirdiğini söyledi:

Bitcoin yeniden test etmek için dip seviyeleri arıyor ve bu nedenle muhtemelen alım yapacaksak o seviyelerden yapacağız. Altcoin’ler ve Ethereum bu aşamada daha güçlü.

Analist şimdilik BTC’nin ana direnç seviyesi olan 28 bin 600 doların hemen altında olduğunu “Bitcoin için 28 bin 600 dolar seviyesi direnç olarak hareket etmeye devam ediyor. Bu mevcut yapıyla, destekte tekrar bir süpürme görülebilir. Bu seviye 27 bin 600 dolar seviyesinde. Eğer bu seviye fiyatı tutar ve tekrar yukarı iterse 28 bin 600 dolar test edilene kadar devam ederiz.” sözleriyle açıkladı.

Bitcoin’de Son Durum

Piyasa değer ile dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,05 yükselişle 29 bin doların hemen altında 27 bin 899 dolardan işlem görüyor. Veriler BTC’nin son 7 günde yüzde 0,62 düştüğünü, son 30 günde ise yüzde 24,6 değer kazandığını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI