x

Cihaz Almadan veya Yatırım Yapmadan Bitcoin Madenciliği Yapılabilir mi?


Bugünlerde Bitcoin fiyatının artmasıyla birlikte Bitcoin ve altcoin madenciliği tekrar gündeme geldi. Bir çok okurumuzdan herhangi bir cihaz almadan veya yatırım yapmadan madencilik yapabilir miyim? Bilgisayarım ile Bitcoin madenciliği yapabilir miyim? Ücretsiz Bitcoin madenciliği yapılabilir mi? gibi sorular gelmeye başladı. Baştan belirtelim bu soruya cevabımız “Evet” olacaktır. Fakat bu uygulamayı para kazanmaktan çok bir deneyim olarak görmek çok daha doğru olcaktır.. 

Bu yazımızda ev ve iş yerinizdeki bilgisayarınızla herhangi bir yatırım yapmadan madencilik yapmaya izin veren Minergate sitesinden bahsedeceğiz.

Bu sitede Bitcoin dışında; Bytecoin, Monero ve Dash gibi altcoin’lerin madenciği de yapılıyor. Sitede yazının  hazırlandığı tarih itibariyle en çok kar getiren coin Ethereum, site içerisindeki calculator kısmından bu bilgiler görülebilir.

Minergate kullanıcılarına iki temel madencilik hizmeti sunuyor. Birincisi madencilik yazılımı indirerek madencilik yapmak, diğeri ise herhangi bir yazılım indirmeden tarayıcınız üzerinden madencilik yapmak. Bu hizmetler tamamen ücretsiz ve madenciliğe başlamak için yatırım yapmanız gerekmiyor.

Minergate‘in birinci özelliği işletim sisteminize göre indireceğiniz bir yazılımla, bilgisayarınız işlem gücü üzerinden madencilik yapmanıza olanak sağlaması. Madencilik yazılımı Windows, MAC, Ubuntu ve Fedora işletim sistemleri için uygun. Yazılımı indirmek için üye olmak gerekiyor, sonrasında ana sayfada yer alan Downloads linkinden program kolayca indirilip kurulabilir. Sonrasında ise yapmanız gereken yazılımı açmak ve hangi coin’i kazmak istiyorsanız onu seçmek. Yazılım hemen coin üretmeye başlayacak ve siz kapatmadığınız sürece çalışmaya devam edecektir.

Sitenin ikinci madencilik şekli ise, tarayıcı üzerinden herhangi bir program indirmeden kullanılabilen Web Mining özelliğidir. Web Mining‘i kullanmak için üye olduktan sonra ana sayfada yer alan Web Mining kısmına tıklayarak istenilen coin’in madenciliği başlatılabilir.

Aşağıda göreceğiniz resim Web Mining kısmından alınmıştır, burada yapmanız gereken sadece start tuşuna tıklamak. Kazanılan kripto paralar anında hesabınızda görülecektir.

minergate1

Kişisel bilgisayarlarla madencilik kazançları oldukça düşüktür ve bilgisayarlarınızın ısınmasını sağlayarak cihazlara zarar verebilir. Yapılan bu aktiviteyi kripto para kazanmaktan çok bir deneyim olarak görmeniz daha doğru olacaktır.

Bitkapital
loading...
Coin Türk

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Yorumlar 7

 1. Kendi bilgisayarımdan yapmak istiyorum cpu gücünü kullandığını öğrendim bilgisayarımı yorarmı mesela hergün işlerimi bu bilgisayardan yürütüyorum takılmalar veya kasmalar olurmu ?

  1. Bu siteyi madenciliği denemek ve deneyim kazanmak için kullanabilirsiniz; ama kazanç çok çok düşük olacaktır. Ayrıca bilgisayarınızı yoracaktır. Uzun süreler yerine bir kaç gün deneme amacıyla kullanmanız daha doğrudur.

 2. pc özelliklerim:

  intel i7 işlemci
  nvidia gtx640m 2gb paylaşımsız ekran kartı
  12gb ram

  programda cpu 8core, gpu 4core görünüyor
  %50 kaynak ayırarak 4core cpu ve 2core gpu ile denedim

  4core cpu 75-85 h/s
  2core cpu 70-85 h/s
  değeri veriyor

  toplamda 150h/s ile hesapladığımda
  günde 0,085 dolar, yılda 30 dolar yani yaklaşık yılda 100 lira kazandırıyor

Bir Cevap Yazın

Cihaz Almadan veya Yatırım Yapmadan Bitcoin Madenciliği Yapılabilir mi?

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video