X

Zincir Üstü Analitik Firması Santiment Bildirdi: Ethereum’da İyiye İşaretler Görünüyor!

Ethereum yorumları.
16:05
14 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Santiment verilerine göre Ethereum’daki ağ büyümesi, 2021 ekim ayının sonundan bu yana düşüş eğiliminde bulunuyor. Ethereum fiyatı 10 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.867 dolara dokunmuştu. O tarihten bu yana düşen ETH, ATH seviyesinin %33 gerisinde konumlanıyor.

Ethereum Katilleri Çoğalıyor

Geçtiğimiz yıl boyunca kripto para piyasası katılımcı Ethereum’un yanı sıra Solana ve Avalanche gibi tercihlere yönelirken Layer 1 ve Layer 2 token’ların pazar payından alım sağladı. NEAR, Harmony, Cosmos ve Fantom gibi projeler ilerileme kaydetti.

Birçok piyasa aktörü, Ethereum’un 2022 ortalarında İş Kanıtı konsensüsünden Hisse Kanıtı’na geçişinin daha fazla yatırımcıyı ağ ve yerel varlık Ethereum’a iteceğine inanıyor. The Merge hakkında, topluluğun Haziran 2022’den önce ETH ana ağında etkinleştirilmesini beklediği bildirilmişti.

Söz Konusu İşaretler

Ethereum fiyatı son 24 saatte %3’lük düşüşle 3.200 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Santiment’e göre ETH’nin düşüş eğilimi büyük ölçüde TÜFE, enflasyon ve FED’in kararlarını çevreleyen makro endişelere bağlanabilir. Öte yandan ETH’nin günlük aktif adersleri durgun fiyata ve az sayıda yeni girişe rağmen sağlıklı görünüyor.

Zincir üstü analitik firması Santiment, ağın hala çok aktif olduğunu bildirirken ETH adına olumlu sinyali verdi. DAA’lar (günlük aktif adres) blok zinciri kullanımını gösterdiği için zaman içerisinde ağ etkinliğini izlemek adına iyi bir teknik olmaya devam ediyor. Sonuç olarak DAA’lar bazen fiyat hareketi için önemli bir gösterge olarak kullanılabilir. Ağ erişimi talebi, blok zincirin yerel varlığına olan talebi artırabilir. Bir başka ipucu ise ETH’nin borsalardaki arzı, fiyat düştüğünde dahi azalmaya devam ediyor. Bu da bazı yatırımcıların HODL’a devam dediğini ortaya koyuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar