X


“Zengin Baba, Yoksul Baba” Yazarından Bitcoin Açıklaması! “Daha Fazla Satın Alacağım”

Robert Kiyosaki, daha fazla Bitcoin satın alacağını açıkladı.
13:02
24 Ocak 2022
"Zengin Baba, Zavallı Baba" Yazarından Bitcoin Açıklaması! "Daha Fazla Satın Alacağım"
Okuma Süresi: 2 Dakika

Finansal okuryazarlık üzerine en çok satan “Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı ve ünlü yatırımcı Robert Kiyosaki, son Bitcoin çöküşü hakkında yorum yapmak için Twitter’a gitti.

Daha Fazla Bitcoin Satın Alacağım

Ünlü yazar Robert Kiyosaki, Twitter’dan yaptığı paylaşımla Bitcoin fiyatının önemli ölçüde düşmesinin harika bir haber olduğunu belirtti. Kiyosaki, daha önce Bitcoin’in 6.000 dolar ve 9.000 dolardan işlem görürken alım yaptığını hatırlatırken, daha önce düşüşlerde de BTC aldığını söyledi.

Kiyoski, ayrıca yaptığı son açıklamalarla birlikte Bitcoin’in bu seviyelere gerilemesi durumunda daha fazla satın alacağını belirtti ve şöyle söyledi;

“Bitcoin çöküyor. Bu harika bir haber. Daha fazlasını alacağım”

Ünlü yazar, gün içerisinde yaptığı paylaşımla ise, Bitcoin 20.000 dolar seviyesini test etmesi durumunda kesinlikle daha fazla satın alacağını belirtti.

Ayrıca, lider kripto para birimi 26 Nisan 2011’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44.58 doların %50 altında işlem gördüğü için Bitcoin’i “bugünkü en iyi fırsat” olarak nitelendirdi.

Peter Schiff, BTC’de Ani Çöküşü Bekliyor

Kiyoski’ye ek olarak büyük Bitcoin eleştirmeni ve Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Cumartesi günü bir takım açıklamalarda bulundu. Peter Schiff, lider kripto para birimi BTC’in 30.000 dolar seviyesinin altına gerilemesi ile birlikte amiral gemisi kripto para biriminin ani bir çöküşle karşı karşıya kalmasını beklediğini açıkladı.

Ayrıca ünlü CEO’ya göre amiral gemisi kripto para birimi 10.000 dolarlık alanı tekrar ziyaret edebilir.

Gabor Gurbacs, Bitcoin’de Ralli Bekliyor

Öte yandan VanEck yatırım fonunun kripto varlıkları yöneticisi Gabor Gurbacs, bir Bitcoin savunucusu olmasına rağmen Cumartesi günü benzer bir fiyat beklentisi paylaştı.

Öyle ki Gurbacs, Bitcoin’in 30.200 doların altına düşmesi durumunda 20.000 dolara kadar “ciddi bir gevşeme” ile karşı karşıya kalabileceğini belirtti.

Gurbacs, yatırımcıların 10.000 dolardan 68.800 dolar seviyesine gerçekleşen ralliyi kaçırdığı için, bu büyük miktarda yatırımcının Bitcoin’e girebileceğine inanıyor. Bunun nedenlerini ise, dünya çapındaki merkez bankalarının çok fazla nakit basması, mevcut yüksek enflasyon seviyesi ve birçok yatırımcı için tahvillere olan güven eksikliği olarak belirtti.

Buna ek olarak Gurbacs, çok fazla yatırımcının Bitcoin trenine atlaması durumunda, bir sonraki rallinin oldukça sert geçeceğine inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar