reklamı kapat

Yüzde 30 Çakılan Uniswap (UNI), Yeniden Yükselecek Mi?

Uniswap fiyatındaki düşüş bitecek mi?
20:20
20 Eylül 2020

Merkezsiz kripto para borsası Uniswap’ın kripto para birimi UNI, Çarşamba günü piyasaya çok hızlı bir giriş yaptı ve bunun devamında Binance kripto para borsasında 8,50 dolar seviyesinin üstüne kadar çıkmayı başardı. Birçok Uniswap kullanıcısına ücretsiz olarak 400 UNI gönderilmesi ise kesinlikle söz konusu kripto para biriminin sektöre böylesine etkileyici bir şekilde damga vurmasını sağlayan temel etmen oldu.

UNI Fiyatı Sert Çakıldı

UNI, 8 dolar üstüne kadar çıktıktan sonra ise yaklaşık olarak %30 düşüş yaşadı ve 5 dolar bandına kadar düştü. Düşen sadece UNI’nin fiyatı değil aynı zamanda işlem hacmi oldu. 19 Eylül tarihinde Binance üzerindeki UNI/USDT işlem çiftinin BTC/USDT işlem çiftinin ticari hacmini bile geçtiği görülmüştü.

Şimdi hacim ve fiyat düşmeye devam ederken tepeden alım yapan birçok kullanıcının ise “kara kara” düşünmeye başladığı biliniyor. Özellikle sosyal medya üzerindeki gönderiler bunun en büyük kanıtı. Peki UNI fiyatı bunun devamında yine eski seviyelerine kadar çıkabilecek mi?

Aslında Uniswap borsasının temellerine bakıldığında, platformun hiç olmadığı kadar iyi ve gelecek vaat eden bir konumda olduğu görülüyor. Andre Cronje gibi önemli isimler Uniswap bünyesinde çalışmak ve buna katkı sunmak için açıklamalarda bulunurken, platformda kilitli olan toplam token değeri 2 milyar dolara kadar çıktı.

Bu durum hem iyi hem kötü sayılabilir. 2 milyar dolarlık toplam değer karşılığında kullanıcılara  belirli oranda UNI verildiği biliniyor. Bu da yatırımcıların anında satış yapmaları durumunda satış baskısı anlamına gelmekte. Ancak eğer projenin geleceğine inanan yatırımcılar ellerindeki kripto paraları satmazsa fiyat önemli bir artış yaşayabilir. Bu da hala eski günlere ve bunun üstündeki seviyelere çıkma ihtimali bulunduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.