X


Yüz Milyonlarca XRP, Ripple ve Dev Borsalar Tarafından Hareket Ettirildi!

Kripto para izleme hizmeti Whale Alert, Ripple ve dev borsalar arasında 286.5 Milyon XRP transferi tespit etti.
18:10
8 Eylül 2021
Yüz Milyonlarca XRP, Ripple ve Dev Borsalar Tarafından Hareket Ettirildi!

Popüler kripto para izleme hizmeti Whale Alert, son 20 saat içinde Ripple fintech decacorn tarafından Coinbase ve Binance dahil olmak üzere en büyük kripto borsalarının birçoğunun 286,5 milyon XRP aktardığını tespit etti.

Whale Alert ve analitik web sitesi Bithomp‘tan elde edilen veriler sonucunda gerçekleştirilen transferlerin detayları aşağıda yer almaktadır.

Ripple, Lider Borsalara 286,5 Milyon XRP Aktardı

Çeşitli kripto para birimlerinin büyük transfer işlemlerini izleyen Whale Alert’e göre, birkaç büyük kripto borsası (Coinbase, Binance, Huobi, Bitstamp, Bittrex ve Upbit) ve ayrıca Ripple blockchain teknoloji sağlayıcısı Ripple fintech decacorn, toplamda 310.783.408 dolar değerinde XRP transfer edildi. Gerçekleştirilen transferler toplamda 11 işlemde tamamlandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple, dahili cüzdanları arasında 45.737.504 XRP aktardı ve bir başka iki transfer işleminde 20.000.000 XRP’yi Lüksemburg’daki ODL platformu olan Bitstamp borsasına gönderdi. Toplam 55,7 milyon XRP, Ripple tarafından transfer edildi.

Ek olarak Ripple, Bitstamp daha sonra 18 milyon XRP’yi de Binance‘e taşıdı. En büyük küresel kripto da Ripple’a ait RippleFoundation1 cüzdanında 23.999.900 XRP aldı.

Gerçekleşen 11 transfer işleminde en yüksek miktarda XRP Coinbase borsasına transfer edildi. Whale Alert’in verilerine göre Coinbase borsasına 61.999.980 XRP transfer edildi. Gerçekleştirilen bu işlemin piyasa değeri ise 70.899.304 dolara eşit.

Whale Alert tarafından tespit edilen son transfer Upbit ve Bittrex arasıdna gerçekleşti. Upbit borsası, ABD merkezli Bittrex platformuna 28,3 milyon XRP gönderdi.

SEC, Coinbase’i  Tehdit Ediyor

Bugün erken saatlerde Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC düzenleyici kurumunun borç verme hizmeti nedeniyle borsayı dava etmekle tehdit ettiğini tweetledi. Armstrong, Twitter hesabından uzun bir tweet yayınlayarak ayrıntıları ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun davranışına duyduğu öfkeyi paylaştı.

SEC’in halka açık kripto şirketi Coinbase’e yönelik tehditlerine ilham veren ürün, sadece birkaç hafta içinde yayınlanacak. Müşterilerin kripto para varlıkları üzerinde faiz kazanmalarına olanak tanıyacak (teklif yalnızca Coinbase, Circle ve Center girişimlerinin ortak çabalarıyla ortaya çıkan stablecoin olan USDC’yi içeriyor).

Konuda, Coinbase şefi ABD’de uygun kripto düzenlemesinin eksikliğinden, SEC başkanı Gary Gensler ile bir toplantı yapamamaktan (Armstrong’un görüşme önerisi temelde geri çevrildi) ve ajansın neden olduğuna dair açıklama eksikliğinden şikayet etti. SEC tarafından belirtilen tek sebep, bu ödünç verme özelliğinin bir menkul kıymet olarak nitelendirilmesidir. Bu arada Armstrong, diğer kripto şirketlerinin benzer uygulamaları çalıştırdığını belirtti.

Müşterilere SEC’in ısrar ettiği bir şey sunduğu için dava açılmak, XRP topluluğuna tanıdık gelen bir güvenlik sesi. Bununla birlikte, Ripple CTO’su David Schwartz, kısaca bunu Ripple vakasıyla “ilişkilendiremeyeceğini” belirterek yorum yaptı.

Hatırlatma olarak, bu yılın Ocak ayında Coinbase, SEC’in Aralık ayı sonlarında Ripple’a karşı dava açmasının ardından XRP ticaretini askıya alan ilk kripto borsası oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar