X


Yönetimi Altında 8 Milyar Dolar Bulunduran Banka, Bitcoin (BTC) Hizmetine Başlıyor

Flushing Financial Corporation ile NYDIG arasındaki ortalık, bankanın müşterilerine BTC alım satım, tutma hizmetlerini güvenli bir ortamda sunmasını sağlayacak.
20:05
28 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

New York merkezli Flushing Bank’ın arkasındaki şirket olan Flushing Financial Corporation, müşterilerine Bitcoin hizmeti sunmak için kripto şirketi New York Digital Investment Group (NYDIG) ile ortaklık kurdu. Banka, 1929 yılında kurulurken dördüncü çeyrek raporuna göre 2021 sonunda yaklaşık 200 milyon dolar net gelirle 8 milyar dolardan fazla varlığa sahipti.

Dev Adım Atıldı

Medyaya yansıyan bilgilere göre Flushing Financial Corporation ile NYDIG arasındaki ortalık, bankanın müşterilerine BTC alım satım, tutma hizmetlerini güvenli bir ortamda sunmasını sağlayacak. Flushing Bank, BTC ile ilgili hizmetlerini mart sonuna kadar yürürlüğe koymak istiyor. Konu ile ilgili daha fazla ayrıntı ise önümüzdeki dönemde yapılacak duyurularda takip edilecek.

Flushing Financial Corporation CEO’su John R. Buran, firmanın BTC’yi benimseme hamlesini finansal piyasalardaki artan trendlere ayak uydurma arzusuna dayandırdı: “Devam eden dijital dönüşümümüzün bir parçası olarak, yükselen piyasa trendleri ve alternatif finansal hizmetler için tüketici talebi konusunda güncel kalmanın öneminin farkındayız.”

NYDIG, Çalışmalarına Tam Gaz Devam Ediyor

NYDIG, kripto para sektöründe öncelikle BTC hizmet ve ürünleri sağlayan bir firmadır. Şirket, aralık ayında yaklaşık 7 milyar dolarlık değerleme ile 1 milyar dolarlık fon sağladı. Bankacılık ve kredi birliği cephesinde ise NYDIG; Five Star Bank, Idaho Central Credit Union, STAR Bank, U.S. Bank ve NYMBUS dahil olmak üzere 35’ten fazla ortaklığa sahip.

NYDIG İnovasyon Sorumlusu Patrick Sells, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada firmanın dünyaya bankacılığın Bitcoin ile daha iyi olduğunu göstermeye hazır olduğunu belirtti. Sells, kullanıcıların zaten aşina olduğu kuruluşlar aracılığıyla kripto hizmetine yönelik artan talebinin altını çizdi: “Araştırmamız açık, insanlar Bitcoin’i istiyor. Bunu zaten güvendikler bankalar ve kredi birlikleri aracılığıyla istiyorlar.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar