X


Yine Binance Smart Chain, Yine Bir Flash Loan Saldırısı!

Elde edilen son verilere göre bir Binance Smart Chain projesi olan Pancakehunny (HUNNY) flash loan saldırısına uğradı. 
07:52
3 Haziran 2021

Elde edilen son verilere göre bir Binance Smart Chain projesi olan Pancakehunny (HUNNY) hack saldırısına uğradı. Böylece Binance Smart Chain (BSC) üzerine kurulu olan ve hack girişiminde bulunulan projeler arasına bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Pancakehunny Flash Loan Saldırısı

Çinli haberci Coin Wu’nun yönettiği Twitter sayfası Wu Blockchain’e göre Binance Smart Chain’de yer alan Pancakehunny bir hack saldırısına uğradı. Yapılan açıklamalarda Pancakehunny’e yapılan hack saldırısı tekniğinin daha önce PancakeBunny’ye de uygulanan teknik ile aynı olduğu ifade ediliyor. Kötü niyetli kişiler kısa sürede çok sayıda token çıkardı ve piyasada sattı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Wu Blockchain’in açıklamalarına göre hack girişimi sonrasında Pancakehunny’nin token’ı HUNNY 0,23 dolardan 0,11 dolara düştü. HUNNY token’larının 9,78 milyonun üzerine çıktığı ve hala satışlara devam edildiği ifade ediliyor.

Kullanıcılar ise arka arkaya BSC üzerinde yer alan projelere karşı saldırılar düzenlenmesi konusunda endişeli görünüyor. Örneğin bir Twitter kullanıcısı, “BSC, günümüzde bilgisayar korsanları için bir altın madeni haline geldi. Geliştiriciler bu platformda uygun şekilde korunmuyor.” sözlerini kullanıyor.

Binance Smart Chain Saldırıları

Binance Smart Chain üzerinde yer alan projelerin arka arkaya saldırıya uğraması üzerinde geçtiğimiz günlerde Binance iş ve ekosistem geliştirme koordinatörü Samy Karim çeşitli açıklamalarda bulundu.

Karim yaptığı açıklamalarda, BSC’nin kamuya açık bir altyapıya sahip olduğunu ve bu sebeple isteyen herkesin platformu kullanarak proje geliştirebileceğini ifade etti. Bunlara ek olarak hack girişimlerinin BSC’ye özgü olmadığını ifade eden Karim, DeFi ekosisteminde saldırıların her zaman olduğunu dile getirdi.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz günlerde BSC’nin resmi hesabından yapılan bir açıklamada da bu saldırıların planlı olabileceği dile getirildi. Yapılan açıklamalarda sekizden fazla flash loan saldırısına uğranıldığı ifade edildi ve projelerin neler yapması gerektiğine değinildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar