X

Yeni Fiyat Rekoru: Bitcoin (BTC) 18.500 Doları Gördü!

Bitcoin fiyatı 18.500 dolara kadar yükseldi.
08:22
18 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 18.287 dolardan işlem görüyor olsa da son 24 saat içerisinde %10 ve üzerinde yükseliş elde ederek 18.500 dolara ulaştı. BTC fiyatının birkaç gün önce 15.000 dolar seviyesinden işlem görüyor olması, bu inanılmaz rallinin aslında ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

BTC Fiyatı Her  Gün Rekor Tazeliyor

BTC/USD işlem çiftinin 18.500 doları görmesinden sonra rallinin devam etmesi ve 20.000 dolara kadar durmadan ilerlemesi bekleniyor. Bu esnada Ethereum gibi önde gelen altcoinlerin de hareketlendiği görülüyor. ETH/USD işlem çifti dün geceden bu yana %7 yükseliş elde etti ve bir anda 480 dolar bandından 500 dolar bandını test edecek seviyelere geldi.

Aslında Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gelmesi, madencilerin ve diğer  yatırımcıların satış baskısını bitirip alış baskısını arttırmaları ile mümkün oldu. Ünlü analist Willy Woo da bu konu hakkında yayınladığı gönderisinde madencilerin şu an için kripto para borsalarına saatte 11 BTC sattıklarını belirtti. Kıyaslama yapan Woo, borsalardan ise 214 BTC çıktığını yani alışların satışlardan çok daha fazla ve güçlü olduğunu ifade etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

btc

Alış Baskısı, Satış Baskısının Çok Üzerinde

Bu haftanın ortalamasının 328 BTC olduğunu vurgulayan tecrübeli analist, şu an için satışa kıyasla 30 kat daha fazla alım olduğunu vurgulayarak aslında durumun ne kadar ciddi olduğunu ortaya koydu. Lider kripto para birimi Bitcoin 18.600 dolar seviyesine kadar çıktıktan sonra buradan çok sert bir düşüş yaşadı ancak bu düşüşün kaldıraçlı işlem yapanlar için olduğu tahmin ediliyor.

18.600 dolardan bir anda 17.500 dolara kadar gerileyen BTC fiyatı beraberinde altcoinleri de dibe sürükledi. 17.500 dolardaki desteğe tutunan Bitcoin, şimdi ise kaldığı yerden yükselişine devam ediyor. Genellikle bunun gibi rallilerde kaldıraçlı işlem yapanlara yönelik sert hareketlerin yapıldığı biliniyor ve bu da onlardan birisi gibi gözükmekte.

Bitcoin 20.000 Dolara İlerliyor

BTC fiyatının 18.500 dolardan sonraki hedefinin ise direkt olarak 20.000 dolar olduğu biliniyor. BTC/USD işlem çifti 24 saat içerisinde yeniden hızlı bir yükseliş ile 19.000 doların üstüne çıkabilir ve bu noktada rekorun gelmesi kaçınılmaz gibi gözüküyor.

BTC’nin rekoru tamamlandıktan sonra ise sırada altcoinlerin ve özellikle Ethereum’un olduğu söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar