Yeni Bir Yıldız Mı Doğuyor? Yeni Memecoin Sinyali Geldi! Yüzde 135 Arttı! Solana’da Son Durum!

Solana ağı yeni yılla birlikte piyasanın aksine ciddi bir yükselişe ev sahipliği yaptı. Bunu, ağın sahip olduğu yeni memecoin'e bağlayanlar oldu.
22:50
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum katili olarak tanımlanan Solana’nın piyasa değeri, yılbaşı gecesine kadar geçen son yedi günde 1 milyar dolardan fazla düştü; Şubat 2021’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı. Ancak, Solana (SOL) fiyatı 2023 yılının başlamasının ardından yalnızca birkaç gün içinde 11 dolar bölgesinin ötesine geçti.

Solana (SOL) Fiyat Artışı

Altcoin, SOL’un piyasa değeri yaklaşık 500 milyon dolar arttı ve önceki yirmi dört saat içinde %12 oranında arttı. Böylece yazı yazıldığı sırada toplam değeri 4 milyar dolara ulaştı.

Bu gelişme Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in olumlu desteğinin ardından geldi. Buterin önceki hafta attığı tweet’te akıllı insanların kendisine Solana’da ciddi bir akıllı geliştirici topluluğu olduğunu söylediğini ve korkunç derecede fırsatçı aynı zamanda da paralı insanlar temizlendiği için ağın umut verici bir geleceği olduğunu belirtti.

Buterin, Solana topluluğunun başarılı olmak için adil bir şansa sahip olacağına dair yüksek beklentileri olduğunu söyleyerek devam etti.

Solana’nın TradingView’deki iki saatlik göstergelerinin teknik analizinin günlerdir düşüş eğiliminde olmasının ardından ağırlıklı olarak iyimser olduğunu da belirtmek gerekiyor. Analiz, 13’teki özet gösterge tarafından bir alım sinyaline işaret etti. 12’deki hareketli ortalamalar tarafından güçlü bir alım sinyali de geldi. Diğer yerlerdeki osilatörler 8’de nötr bir pozisyonda kaldılar.

Solana Ağında Yeni Bir Yıldız Mı Doğuyor?

Kripto para birimini çevreleyen olumlu duygulara daha fazla olumlu gelişme ekleyen topluluk, Solana ağındaki yeni bir memecoin’de gelişmeler yaşanmış olabileceğinden şüpheleniyor. BONK kısaltma sembolüyle anılan token şimdiden fiyatında %135’lik bir artış yaşadı ve işlem hacmi diğer büyük kripto para birimlerini geride bıraktı.

Bu arada token, Solana ağı tarafından barındırılan farklı pazarlarda uygulanabilir bir ödeme yöntemi olarak geniş kabul gördü. Dahası, Solana Vakfı’nın Strateji ve İletişim Başkanı Austin Federa kısa süre önce attığı bir tweet’te köpek temalı kripto projesine desteğini gösterdi.

Halihazırda Solana (SOL) fiyatı 11,13 dolardan işlem görüyor. Bu, kripto piyasası fiyat takip sitesi CoinMarketCap’e göre geçen hafta boyunca %1,52’lik bir düşüşün aksine, gün içinde %13’lük bir artışı temsil ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar