Yatırımcıların Dikkatine! Deneyimli Trader’a Göre Bu Altcoin Dibe Vurdu!

Deneyimli kripto para analisti ve trader'ı Cantering Clark'a göre Ethereum (ETH) rakibi olarak gösterilen bir altcoin 2022'de değerinin yaklaşık yüzde 95'ini kaybettikten sonra dibe vurmaya oldukça yakın.
09:09
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen ve geniş bir takipçi kitlesi bulunan kripto para analisti ve trader’ı Cantering Clark, Ethereum (ETH) rakibi olarak gösterilen bir altcoin 2022’de değerinin yaklaşık yüzde 95’ini kaybettikten sonra dibe vurmaya yakın olduğunu söyledi.

Çok Konuşulan O Altcoin Dibe Vurma Sinyali Veriyor

Anonim kripto para analisti ve trader’ı Cantering Clark 155 binden fazla Twitter takipçisine, akıllı sözleşme platformu Solana (SOL) üzerindeki piyasa duyarlılığının oldukça fazla düşüş eğiliminde olduğunu ve bunun aslında bir dibe vurma sinyal olabileceğini söyledi.

Cantering Clark, SOL için yaptığı değerlendirmede “Görünüşe göre piyasa burada biraz kalabalıklaşmış durumda. Sanırım benim bir yüzde 50’lik daha düşüş olabileceği çağrısı yapmam ve diğer herkesin 3 dolar çağrısı yapması, bu işin tamamen tek taraflı olduğunun ve yakın gelecekte potansiyel olarak dibe vuracağının bir işareti olabilir.” dedi.

Analist, geçen hafta SOL için büyük bir düşüş öngörüsünde bulunmuş ve Ethereum rakibinin 5 ila 3 dolar aralığında bir noktaya düşebileceğini söylemişti. görünüşe göre Cantering Clark, Solana için bir short squeeze yani yukarı yönde sert bir yükselişle altcoin’de short pozisyon açanları süpürecek bir yükseliş olmasını bekliyor. Bir short squeeze, açığa satış yapan birçok kişinin pozisyonlarını kapatmak zorunda kalması nedeniyle bir varlığın fiyatının hızla yükselmesi sonucunda ortaya çıkar.

Kripto analiz şirketi CoinGlass’tan alınan veriler, son 12 saat içinde SOL pozisyonlarının yüzde 51’inden fazlasını açığa satış yapanlar oluşturduğunu gösteriyor ve bu yatırımcıların ağırlıklı olarak altcoin‘in düşeceğine dair bahis yaptıklarını gösteriyor.

SOL, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte yüzde yüzde 1,76 yükselişle 9,96 dolardan işlem görüyor. Popüler altcoin, 29 Aralık 2022 tarihinde sert düşmüş, 8,16 dolara kadar gerilemişti. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in destek tweet’i atmasının ardından düşüş yerini yükselişe bıraktı.

2023’de Kripto Para Piyasası

2023’ün kripto para piyasasına neler getirebileceğine dair genel bir analizde bulunan Cantering Clark, Bitcoin ve altcoin’lerin muhtemelen yeni rekor zirveler olmadan geniş bir aralıkta işlem göreceği tahmininde bulundu. Analist, 2023’e dair genel beklentisini şu sözlerle açıkladı:

İşte benim 2023 tahminim. Kripto para piyasasının tamamı geniş bir aralıkta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşamadan hareket edecek. Altın daha iyi performans göstermeye devam edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar