X


Yatırımcıları Uyardı! Ünlü CEO’ Bitcoin’de Bu Seviyenin Önemini Vurguladı

Kraken CEO'su Jesse Powell, 40.000 doların altındaki Bitcoin'in bir "satın alma fırsatı" olduğunu belirtti.
13:30
15 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para borsası Kraken CEO‘su Jesse Powell, Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamalarda 40.000 doların altındaki Bitcoin‘in (BTC) bir “satın alma fırsatı” olacağını söyledi ve yatırımcıları bu konuda uyardı.

Bitcoin, 40.000 Doların Altında Satın Alma Fırsatı Veriyor

Powell, yaptığı açıklamalarda lider kripto para birimi Bitcoin 30.000 dolara gerilediğinde kişisel olarak satın aldığını belirtti ve insanların bu tür düzeltmeler sırasında daha fazla satın almak için kenarda “nakit para” bırakmaları gerektiğini söyledi

Ayrıca Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in 42.000 dolar seviyesinin üzerinde kalacağını öngörüyor. Ancak kısa vadede kripto piyasasında da düşüş eğiliminde olacağına çünkü Bitcoin’in “dağınık” ABD hisse senedi piyasasından olumsuz etkileneceğine inanıyor.

Kraken CEO’su ayrıca, Bitcoin‘i uzun vadeli bir yatırım olarak gördüğünü söyleyerek, kripto para biriminin doğal volatilitesi nedeniyle kısa vadeli fiyat hareketlerini tahmin etmenin zor olduğunu söyleyerek, 100.000 dolarlık başarısız fiyat tahminine de değindi.

NFT’ler Daha Çok Büyüyecek

Powell ayrıca 2021’de kripto paralara hakim olan kilit trendlerden biri olan değiştirilemez tokenlerin (NFT) “gittikçe daha da büyüyeceğini” öngörüyor. Ek olarak Powell, ABD doları hakkında gaddar bir tahminde bulundu ve sıfıra gideceğini iddia ederek insanları benzin ve süt stoklamaya çağırdı. Öyle ki Kraken başkanı faiz oranlarının negatif bölgeye kaymasını bekliyor. İşte Kraken CEO’sunun konuya yönelik açıklamaları;

“Faiz oranları negatif oluyor, bu yüzden para birimlerinizi dolar cinsinden tutmayın.”

Federal Rezerv’in Çarşamba günü yaptığı yüksek riskli toplantısında parasal genişlemeden uzaklaştığını duyurması ve yıllardır ilk faiz artırımına zemin hazırlaması bekleniyor.

BlackRock’tan Rick Rieder, niceliksel sıkılaştırmaya geri dönmenin “çok gecikmiş” olduğunu belirtti.

Ek olarak tüketici fiyat endeksi yakın zamanda, pek çok uzmanın enflasyonu çevreleyen “geçici” anlatıya şüpheyle yaklaşmasıyla, yaklaşık kırk yılın en yüksek yıllık büyümesini yakaladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar