reklamı kapat

Yatırımcılar Yakında XRP’ye Geçiş Yapmaya Başlayabilir

Xpring araştırmacısı Shae Wang'a göre yatırımcılar yakında diğer ağlardaki tıkanıklıktan ötürü XRP'ye geçiş yapabilir.
19:00
13 Mayıs 2020

Ripple’ın geliştirme kolu Xpring tarafından yapılan bir araştırmaya göre, yatırımcılar özellikle piyasanın çok volatil ve yoğun olduğu anlarda Ripple’a (XRP) geçişe daha meyilli oluyorlar ve  bu olay yeniden yaşanmaya başladı.

Xpring’e bağlı çalışan araştırmacı Shae Wang, yayınladığı raporda ve bildiride özellikle Bitcoin ve Ethereum ağlarında çok fazla yoğunluk yaşandığında iki ağın da aşırı tıkanıklık yaşadığını ve yatırımcıların işlem yapmasının çok uzun süreler alıp çok masraflı olabildiğini belirtti.

İki Ağ Tıkanınca Çözüm Ripple’dan Geçiyor

12 Mart tarihinde Ethereum’un ve Bitcoin’in yaşadığı fiyat düşüşlerinden sonra yatırımcılar panikle işlem yapmaya çalışırken de benzer bir durum yaşandı. Wang’a göre Ethereum ağındaki ortalama işlem hızı da 44 dakikanın üzerine çıktı ve bu tıkanıklıklar özellikle son aylarda ciddi anlamda sık yaşanır olmaya başladı.

Ethereum ağı, Bitcoin ağına kıyasla nispeten daha hızlı olsa da yaşanan tıkanıklıkta iki ağın da işlem yapılamaz hale geldiği biliniyor. 2017 yılının boğa döneminde lider kripto para biriminin ortalama işlem ücretinin 50 dolar seviyelerine ulaşması da bunun kanıtı olarak gösterilebilir.

Wang ise tam olarak böyle anlarda yatırımcıların daha hızlı aktarım için XRP ağına geldiklerini ve ellerindeki ETH ile BTC’yi XRP’ye çevirdiklerini belirtti. ETH ağındaki işlem ücretinin artışı ile XRP’nin borsalar arası transferlerinin oranının benzer görüntüler çizdiğini belirten araştırmacı, bunu grafiği ile birlikte de ortaya koydu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  • Haci day
    4 ay önce

    Vay arkadas hala XRP den bahsediliyor o artik sonsuza kadar gidici birakin ponzi urununu

    2